Kierowcy muszą iść na kompromis 

  • 14.01.2020, 08:59 (aktualizacja 14.01.2020, 11:35)
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
Kierowcy muszą iść na kompromis
Centrum miasta, serce Łomży, miejsce, przez które codziennie przejeżdżają i szukają parkingu setki kierowców. Jest to również miejsce, w którym prowadzą swoje biznesy i mieszkają łomżyniacy. Stary Rynek, a dokładniej miejsca parkingowe, stały się punktem zapalnym w relacjach pomiędzy, kierowcami, Strażą Miejską, policją, a władzami miasta. Warto jednak zaznaczyć, że łomżyńska Starówka to tak zwana strefa zamieszkania, o czym informują znaki przy wjeździe i wyjeździe. W tej strefie pieszy może się poruszać swobodnie po całej udostępnionej do użytku publicznego przestrzeni i ma pierwszeństwo przed pojazdami.

Do naszej redakcji w ciągu kilku tygodni zgłosili się kierowcy, którzy zostali ukarani mandatami karnymi za parkowanie w niewłaściwym miejscu. Ze zdenerwowaniem tłumaczyli, że trudno jest znaleźć w tej części miasta miejsce do postawienia auta i "trzeba coś z tym zrobić". Sprawie postanowiliśmy się dokładnie przyjrzeć.

Strefa zamieszkania to obszar obejmujący między innymi drogi publiczne, na którym obowiązują szczególne zasady ruchu drogowego, a wjazdy i wyjazdy oznaczone są odpowiednimi znakami drogowymi ( D-40 oraz D-41). W strefie zamieszkania, obowiązuje ograniczenie prędkości do 20 km/h, wolno parkować jedynie w miejscach do tego wyznaczonych, progi zwalniające nie muszą być oznaczone znakami pionowymi, opuszczając strefę zamieszkania, należy ustąpić pierwszeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego. Wydawać, by się mogło, że nie ma łatwiejszego rozwiązania problemu, jak stworzenie większej ilości parkingów. Jednak nie jest to możliwe. Jak poinformował nas Łukasz Czech z Urzędu Miasta w Łomży, problem jest znany władzom miasta.

Możliwość parkowania w tym miejscu była przez pracowników Urzędu Miasta analizowana. Wprowadzenie tej zmiany powodowałoby jednak utrudnienia w ruchu na tym odcinku Starego Rynku. Ponadto wpłynęłoby to negatywnie na możliwość lokalizacji w pobliżu letnich ogródków gastronomicznych. Dlatego obecnie nie jest tam planowane wyznaczenie nowych miejsc parkingowych - wyjaśnia Łukasz Czech.

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe