Modernizacja ZST w Kolnie. Pierwsza tak duża od kilkudziesięciu lat

  • 16.01.2020, 09:43
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
Modernizacja ZST w Kolnie. Pierwsza tak duża od kilkudziesięciu lat
To pierwsza od blisko 50 lat tak poważna modernizacja w Zespole Szkół Technicznych w Kolnie. W placówce, która kształci m.in. przyszłych rolników, elektryków czy mechaników zmodernizowane będą pracownie, w których uczniowie zdobywają praktyczne umiejętności. Jak mówi kierownik szkolenia praktycznego w Zespole Szkół, Jacek Trzonkowski, to długo wyczekiwany remont.

- Żadnego większego remontu nie było przez ostatnie 40 - 50 lat. Wszystko co do tej pory robiliśmy, było realizowane w ramach szkolnego budżetu. To dofinansowanie, które otrzymaliśmy z Urzędu Marszałkowskiego, pozwoli zmienić bardzo dużo. Wzniesie szkołę na bardzo nowoczesy poziom – wyjaśnia Jacek Trzonkowski.

Dzięki modernizacji szkoły uczniowie będą mogli zdobywać w komfortowych warunkach praktyczne umiejętności na sprzęcie, który spotkają u potencjalnych pracodawców. Co zwiększy ich szansę na zdobycie bardzo dobrej pracy.

- Do tej pory udało nam się przeprowadzić remont budowlany. Zostały odnowione ściany, posadzka i instalacja elektryczna. Co prawda jest już kilka nowych maszyn, ale czekamy na całe wyposażenie, które mamy nadzieję, zjawi się u nas już niebawem. Maszyny i narzędzia pomiarowe będą służyły do nauczania w takich zawodach jak technik mechanik, technik rolnik i operator obrabiarek skrawających. W szkolnej pracowni będa nowe konwencjonalne maszyny skrawające, tokarki i frezarki. Ale także nowoczesne maszyny CNC sterowane numerycznie. To będzie pracownia, w której uczniowie zapoznają się z takim maszynami, które spotkają w nowoczesnych zakładach pracy – przyznaje kierownik szkolenia praktycznego w Zespole Szkół Technicznych w Kolnie.

Tak duża modernizacja możliwa jest dzięki dotacji z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Wszystkie prace i zakup nowoczesnego sprzętu będą kosztowały cztery miliony złotych. Wkład własny to sześćset tysięcy złotych. Modernizacja szkoły potrwa do końca sierpnia.

- Kształcenie praktyczne w zawodach, które są potrzebne na rynku pracy jest bardzo istotne. Dlatego tak ważne jest rozwijanie i modernizacja Zespołu Szkół Technicznych w Kolnie - mówi Starosta Kolneński, Tadeusz Klama. – Dla mnie inwestycja ta ma również wymiar osobisty, gdyż jestem absolwentem tej szkoły. Niezwykle cieszy mnie fakt, że szkola nabiera nowoczesnego wyglądu i dalej kształci ludzi, którzy chcą wykonywać ten trudny i potrzebny zawód. Nasza szkoła może zapewnić wykwalifikowanych pracowników zakładów mechanicznych. Dzisiaj tacy fachowcy są potrzebni. Myślę, że konieczne jest teraz uczenie młodych ludzi konkretnych zawodów – dodaje Tadeusza Klama.


 

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe