Mazowsze. Wiadomości z regionu odc. 115 - [VIDEO]

  • 19.01.2020, 09:30 (aktualizacja 19.01.2020, 09:38)
  • Narew info | www.narew.info | Polub dziś nasz Facebook
Mazowsze. Wiadomości z regionu odc. 115 - [VIDEO]
Miniony tydzień w województwie mazowieckim.

85 milionów dla Płocka i regionu

Województwo Mazowieckie na rok 2020 zaplanowało rekordowe wydatki. Część z nich będzie dotyczyła także subregionu płockiego. 85 milionów złotych. Tyle trafi do Płocka i subregionu na ważne działania mające przyczynić się do wzrostu komfortu życia mieszkańców tej części Mazowsza. 


Gmina Olszewo Borki zinformatyzuje urząd. Mieszkańcy załatwią sprawy bez wychodzenia z domu

Pani Alina, mieszkanka gminy Olszewo-Borki do tej pory, by załatwić urzędowe sprawy niejednokrotnie musiała “wyrywać się z pracy”, by na czas zdążyć do urzędu gminy.  Teraz wiele z tych spraw będzie mogła sfinalizować  szybko i sprawnie bez wychodzenia z domu. A wszystko za sprawą 11 nowoczesnych e-usłu, które już niebawem zostaną wdrożone w Urzędzie Gminy. Decyzją zarządu województwa mazowieckiego projekt otrzymał ponad 650 tysięcy złotych unijnego dofinansowania. 
 

 

Rekordowe inwestycje w subregionie ostrołęckim

Ponad 100 milionów złotych samorząd Mazowsza przeznaczy na inwestycje w subregionie ostrołęckim w 2020 roku. Z tej puli część funduszy zasili zadania realizowane na terenie subregionu ostrołęckiego, w tym także w Ostrołęce i powiecie ostrołęckim.


Producencie pokaż najlepszy produkt roku 2019. Laur Marszałka czeka! 

Konkurs o Laur Marszałka Województwa Mazowieckiego organizowany jest od 2007 roku. Do tej pory tytuł ten otrzymało 181 mazowieckich produktów, a 543 zostały wyróżnione. I tak w gronie ubiegłorocznych laureatów znalazła się m.in. Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Siedlcach, która kapitułę konkursu zachwyciła smakiem jogurtu greckiego. Jak przyznaje Marek Czapski prezes Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Siedlcach wyróżnienie to, jest dla firmy wyjątkowym prestiżem. 

Narew info | www.narew.info | Polub dziś nasz Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe