Nieodpłatna pomoc prawna i nieodpłatne poradnictwo obywatelskie w roku 2020

  • 18.01.2020, 08:51
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
Nieodpłatna pomoc prawna i nieodpłatne poradnictwo obywatelskie w roku…
Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej I nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego zorganizowane przez Powiat Łomżyński.

Punkt nieodpłatnej pomocy prawnej znajduje się w budynku  Starostwa Powiatowego w Łomży, ul. Szosa Zambrowska 1/27, pokój 218 (I piętro). Nieodpłatną pomomc prawną można uzyskać od poniedziałku  do piątku, w godzinach od 8.30 do 12.30. Pomocy prawnej w punkcie udziela radca prawny lub adwokat.

Punkt  nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego znajduje się w budynku  Starostwa Powiatowego w Łomży ul. Szosa Zambrowska 1/27, pokój 215 (I piętro). Nieodpłatne poradnictwo obywatelskie udzielane jest od poniedziałku do piątku, w godzinach od 12.00 do 16.00. Punkt  prowadzony jest przez organizację pozarządową - Stowarzyszenie Wspierania Poradnictwa Obywatelskiego w Łomży.

 

ZGŁOSZEŃ DOKONUJE SIĘ TELEFONICZNIE POD NUMEREM TELEFONU: 86 2156918

 

Osoby uprawnione

Nieodpłatna pomoc prawna i nieodpłatne poradnictwo obywatelskie przysługują osobie uprawnionej, która nie jest w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej. Osoba uprawniona, przed uzyskaniem nieodpłatnej pomocy prawnej lub nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego, składa pisemne oświadczenie, że nie jest w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej. Oświadczenie składa się osobie udzielającej nieodpłatnej pomocy prawnej lub świadczącej nieodpłatne poradnictwo obywatelskie.

Udzielanie nieodpłatnej pomocy prawnej lub świadczenie nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego odbywa się według kolejności zgłoszeń, po umówieniu terminu wizyty. Z ważnych powodów dopuszcza się ustalenie innej kolejności udzielania nieodpłatnej pomocy prawnej lub świadczenia nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego. Kobiecie, która jest w ciąży, udzielanie nieodpłatnej pomocy prawnej lub świadczenie nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego odbywa się poza kolejnością.

Więcej informacji, w tym lista jednostek nieodpłatnego poradnictwa, dostępnego dla mieszkańców powiatu znajduje się na stronie: http://powiatlomzynski.pl/index.php?wiad=2014

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe