Zmiana na stanowisku dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Kolnie - [FOTO]

  • 21.01.2020, 11:29 (aktualizacja 21.01.2020, 12:01)
  • Tylko dobre informacje
Zmiana na stanowisku dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Kolnie - [FOTO]
Po 21 latach kierowania Urzędem Pracy w Kolnie na emeryturę przechodzi Wacław Sójko. Podczas uroczystego pożegnania, na które zaprosił współpracowników i przyjaciół mówił o tym, co jest, według niego najważniejsze.

Każdy sukces i każde dobro jakie się dokonywało było naszym wspólnym udziałem. Razem budowaliśmy wizerunek naszego urzędu, dobry wizerunek -podkreślił Wacław Sójko. 

Wspominał też początki swojej pracy w Kolnie i to, jak zmieniał się przez te lata rynek pracy. 

W Kolnie pracowałem ponad dwadzieścia jeden lat. Rozpocząłem pracę tutaj jeszcze za czasów województwa łomżyńskiego, jako kierownik Rejonowego Urzędu Pracy. A po reformie samorządowej, kiedy powstało województwo podlaskie, została mi powierzona funkcja dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Kolnie.

W rejonie działania było wtedy ponad pięć tysięcy bezrobotnych, dzisiaj jest ich około dwóch tysięcy. Stopa bezrobocia była wtedy dosyć wysoka, bo było ponad 20% osób bez pracy. Połowa z nich otrzymywała zasiłki dla bezrobotnych, tak zwane “kuroniówki”. Dlatego wtedy Urząd Pracy był bardzo popularnym urzędem, bo wypłacał dużo pieniędzy. Potem się to zmieniło i dzisiaj już tylko około 9% osób zarejestrowanych ma prawo do zasiłku. Oczywiście rynek pracy był słabszy, bo było to po reorganizacji i nie było zakładów pracy. 

Wacław Sójko nigdy nie bał się wyzwań - mówił podczas spotkania starosta kolneński, Tadeusz Klama.

Pan Wacław Sójko jest bardzo lubiany i szanowany. W pracy nigdy nie bał się nowych rzeczy, był kreatorem i koordynatorem wielu programów, które miały aktywizować osoby bezrobotne. Dla wielu osób jest autorytetem, w swoim środowisku i biur pracy z całego województwa - zw wzruszeniem podkreślił Tadeusz Klama 

Wacław Sójko będzie pełnił swoją funkcję do końca stycznia. Na razie stanowisko odchodzącego dyrektora zajmie jego zastępczyni, Dorota Konopka. W lutym ogłoszony zostanie konkurs, który wyłoni nowego szefa Powiatowego Urzędu Pracy w Kolnie.

Tylko dobre informacje

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe