Gdzie chcesz sprawdzić czystość powietrza w Łomży?

  • 21.01.2020, 12:02
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Gdzie chcesz sprawdzić czystość powietrza w Łomży?
Mieszkańcy Łomży mogą wybrać miejsce zamontowania czujnika jakości powietrza. Czujnik jakości powietrza zamierza bezpłatnie przekazań samorządowi miasta firma SMOG CONTROL Sp. z o.o. współpracująca z Łomżyńską Spółdzielnią Mieszkaniową. Wcześniej cztery tego typu urządzenia ŁSM w Łomży zainstalowała na zarządzanych przez siebie budynkach mieszkalnych. Decyzją prezydenta, miejsce zamontowania kolejnego czujnika spośród pięciu propozycji wybiorą mieszkańcy w głosowaniu internetowym.

W staraniach o czystsze powietrze w Łomży władze samorządowe podejmują różne działania.

W budżecie miasta wygospodarowaliśmy środki na wymianę palenisk domowych na bardziej ekologiczne, modernizujemy także naszą ciepłownię oraz przygotowujemy się na zakup niskoemisyjnych autobusów komunikacji miejskiej. W okresie letnim tworzymy łąki kwietne, które pochłaniają więcej smogu niż klasyczne trawniki – informuje prezydent Mariusz Chrzanowski.


Urządzenie ma przede wszystkim spełniać funkcję informacyjną o jakości powietrza w danym momencie.  Wyniki, według norm zatwierdzonych przez Światową Organizację Zdrowia, publikowane są na stronie internetowej www.smogcontrol.eu/mapa/smog.html wraz z pomiarem temperatury, ciśnienia i wilgotności powietrza. – Dotychczas czujniki zamontowaliśmy na budynkach mieszkalnych przy ul. Senatorskiej 3A, Słowackiego 3, Prusa 23, Kołłątaja 4. SMOG CONTROL zaoferowała zainstalowanie w Łomży jednego czujnika bezpłatnie. Proponujemy, aby miejscem montażu był obiekt zarządzany przez Miasto – informuje Wojciech Michalak, prezes Zarządu Łomżyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Łomży dodając, że wcześniej na terenie naszego miasta znajdowała się tylko jedna stacja pomiaru jakości powietrza Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska.


Do 14 lutego mieszkańcy mogą wybrać piątą lokalizację spośród następujących propozycji:
- Baza MPK (ul. Spokojna)
- Przedszkole Publiczne nr 2 (ul. Polowa)
- Przedszkole Publiczne nr 8 (ul. Studencka)
- Szkoła Podstawowa nr 2 (ul. Piękna)
- Szkoła Podstawowa nr 5 (ul. Polna)
Głosowanie odbywa się za pośrednictwem strony www.lomza.pl i potrwa do godz. 12:00 14 lutego br. Po wyborze lokalizacji czujnik zostanie zamontowany w ciągu 7 dni.

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe