Trwają uroczystości pogrzebowe biskupa Stanisława Stefanka [FOTO]

  • 21.01.2020, 17:41
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Trwają uroczystości pogrzebowe biskupa Stanisława Stefanka [FOTO]
Wierni, klerycy oraz kapłani żegnają śp. biskupa Stanisława Stefanka, który odszedł do Domu Ojca 17 stycznia 2020 roku w wieku 84 lat, w 61. roku kapłaństwa i w 40. roku biskupstwa. Dzisiaj wystawienie trumny z ciałem ma miejsce w kościele pw. Wniebowzięcia NMP (kościół seminaryjny). O godz. 18.00 odbędzie się Msza św. żałobna w intencji śp. Zmarłego Biskupa w kościele seminaryjnym.

Dnia 22 stycznia (środa) wystawienie trumny z ciałem w kościele pw. Wniebowzięcia NMP (kościół seminaryjny) od godz. 15.00. O godzinie 17.00 eksporta ciała do katedry łomżyńskiej, gdzie o godzinie 18.00 zostanie odprawiona Msza św. żałobna. Po Mszy św. do godziny 21.00 modlitewne czuwanie Ruchów i Stowarzyszeń Diecezji Łomżyńskiej.

Przypomnijmy, e główne uroczystości pogrzebowe odbędą się 23 stycznia (czwartek). O godzinie 9.00 wystawienie ciała w Katedrze łomżyńskiej. O godz. 11.00 Msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, Abpa Stanisława Gądeckiego, Metropolity Poznańskiego; homilię wygłosi Biskup Świdnicki Ignacy Dec. Po Mszy św. pochowanie ciała Zmarłego w katedrze.

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe