Czwartek w Łomży dniem żałoby

  • 22.01.2020, 09:29 (aktualizacja 22.01.2020, 09:41)
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
Czwartek w Łomży dniem żałoby
Czwartek 23 stycznia będzie w Łomży dniem żałoby poświęconej zmarłemu biskupowi seniorowi Diecezji Łomżyńskiej Stanisławowi Stefankowi. Taką decyzję na wniosek mieszkańców podjął prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski, który podpisał zarządzenie w tej sprawie.

Żałoba będzie obowiązywała na terenie miasta. Na jej znak na budynkach Ratusza i jednostek podległych miastu flagi zostaną opuszczone do połowy masztu i przyozdobione kirą.

Na dzień 23 stycznia zaplanowano główne uroczystości pogrzebowe związane ze śmiercią biskupa seniora Stanisława Stefanka. O godzinie 9.00 nastąpi wystawienie ciała w Katedrze Łomżyńskiej. O godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abpa Stanisława Gądeckiego, metropolity poznańskiego. Pochówek ciała zmarłego odbędzie się w katedrze.

Biskup senior Stanisław Stefanek zmarł w piątek 17 stycznia w wieku 84 lat. Był ordynariuszem Diecezji Łomżyńskiej w latach 1996-2011. W 2016 r. nadano mu tytuł honorowego obywatela miasta Łomży.


 

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe