Bernadeta Krynicka muzą opozycji?  

  • 27.01.2020, 09:46
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
Bernadeta Krynicka muzą opozycji?
„Opowiadać bajki i wtedy się wygra”. Krynicka ujawniła tajemnicę sukcesów wyborczych PiS! - pod takimi lub zbliżonymi nagłówkami wiele krajowych mediów i mediów społecznościowych dało "drugą młodość" rozmowie, jaką dla Telewizji Narew przeprowadziła w ubiegłym roku w cyklu "Na Starym Rynku" redaktor Marlena Siok.

Zaczęło się od asystenta poseł Katarzyny Lubnauer (była liderka Nowoczesnej). Maksymilian Henzel odnalazł  naszą rozmowę z listopada 2019 roku, błędnie napisał, że pochodzi ze stycznia 2020 i umieścił na Twitterze. Temat podchwycił portal  shareinfo.pl, a potem już kolejne z tytułami o "bolesnej szczerości" i "ujawnianiu kulis kampanii wyborczej" Prawa i Sprawiedliwości. Bernadeta Krynicka ubiegała się w październiku ubiegłego roku  o poselską reelekcję z listy tej partii. Włączyły się także ze swoimi komentarzami media społecznościowe.

Prezentujemy fragment publikacji z shareinfo.pl, od której się wszystko zaczęło, a także z innych mediów. Zachowujemy popełnione przez owe redakcję błędy, np. co do daty opublikowania wywiadu w Telewizji Narew czy informacji, jakoby to portal Onet pierwszy zauważył, że Bernadeta Krynicka ubiega się o stanowisko dyrektora Szpitala Wojewódzkiego w Łomży.            

"– To jest być może prawdziwa polityka, żeby mówić ludziom to, co chcą usłyszeć. Opowiadać bajki i wtedy może się wygra – powiedziała w rozmowie z Telewizją Narew była posłanka PiS Bernadeta Krynicka. – Najlepiej mówić bajki i opowiadać o marzeniach – dodała.

Krynicka udzieliła wywiadu w połowie grudnia zeszłego roku, dopiero teraz jednak nagranie zostało udostępnione w internecie. Była posłanka, która stała się symbolem braku empatii polityków partii Jarosława Kaczyńskiego w czasie protestu osób niepełnosprawnych w Sejmie, nie zaprzeczyła, że receptą na sukces jest okłamywanie wyborców. – To jest taka pewna manipulacja – stwierdziła, opisując strategię, którą stosuje z powodzeniem PiS w kampaniach politycznych.

W październikowych wyborach parlamentarnych Krynickiej nie udało dostać się do Sejmu. Po porażce wróciła do pracy w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży, ale już nie jako pielęgniarka, lecz na stanowisko kierownicze. Kilka dni temu portal Onet poinformował, że była posłanka chce zostać dyrektorem placówki i złożyła już swoją ofertę".

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Fan
Fan 05.02.2020, 11:10
Ale nogi
 Fan
Fan 05.02.2020, 10:24
Ależ nogi
Marcin H
Marcin H 27.01.2020, 19:42
A propos ostatniego akapitu, to w gramatyce używa się określenia „WIELKIE” litery, a nie „duże”... Przyganiał kocioł garnkowi...

Pozostałe