Nowy Stary Rynek

  • 29.01.2020, 14:25
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
Nowy Stary Rynek
Ponad 5 milionów 900 tysięcy złotych. Tyle zaproponowała firma Granit ze Strzegomia za rewitalizację Starego Rynku w Łomży. Zaproponowała i wygrała. To właśnie ona w przeciągu najbliższych dwóch lat zajmie się zmianą wizerunku łomżyńskiej starówki.

W ramach inwestycji wykonana zostanie m.in. posadzka z kostki granitowej i płyt granitowych płomieniowanych oraz kostki sjenitowej i bazaltowej, układanej w różnorodne formy oraz niwelacja różnicy poziomów terenu. Powstanie fontanna jako forma wodna ze ścianą wody i kaskadami na przedłużeniu ul. Farnej w kierunku Hali Targowej, postument pod pomnik Księcia Janusza ze szklaną obudową dawnych fundamentów średniowiecznego Ratusza, zaznaczenie w posadzce śladów po fundamentach dawnego Ratusza. Ponadto do wykonania w ramach inwestycji jest też m.in. kanalizacja deszczowa i oświetlenie terenu.

Rozpoczęcie prac planowane jest w przyszłym roku, a ich zakończenie latem 2021 roku.

Swoje oferty w przetargu na rewitalizację łomżyńskiej starówki złożyło pięć firm. Rozbieżność w cenie wykonania prac sięgała blisko 2 milionów złotych. W konsekwencji wybór padł na firmę GRANIT Dariusz Pylak Sp. z o.o., która prace modernizacyjne wyceniła na 5 909 855, 70 złotych. Wybrana oferta, mimo iż najtańsza, i tak przewyższyła szacowane wcześniej koszty. Jeszcze przed oficjalnym otwarciem ofert przetargowych miast informowało, iż na prace przeznaczyć chce 5 milionów 300 tysięcy złotych.

Głównym celem zadania pn. "Projekt Kultura - kontynuacja rewitalizacji Starego Rynku w Łomży" jest rozwój społeczno-gospodarczy obszaru rewitalizowanego poprzez zmianę przeznaczenia placu Starego Rynku na funkcję kulturowo-edukacyjną, społeczną z ochroną i zachowaniem dziedzictwa kulturowego.

Kontynuacja rewitalizacji Starego Rynku w Łomży znalazła się na liście projektów po ocenie formalno-merytorycznej do otrzymania dofinansowania ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Wartość projektu to 6 milionów 700 tysięcy złotych, z czego dofinansowanie ma wynieść prawie 5milionów 400 tysięcy złotych.

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe