Łomżyński sport powinien być zadowolony? 

  • 04.02.2020, 08:44
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
Łomżyński sport powinien być zadowolony?
Jak informuje portal lomza.pl, w Urzędzie Miejskim w Łomży rozstrzygnięto wyniki otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w sferze wspierania i upowszechniania kultury fizycznej i sportu w 2020 roku. Do blisko 30 klubów i stowarzyszeń trafiło łącznie 1 mln 150 tys. zł.

- Wnioskowałem do Rady Miejskiej, aby w tym roku tych środków było o 50 tysięcy złotych więcej niż w poprzednim i o wygospodarowanie większej kwoty na sport dziecięcy i młodzieżowy. Środki zostały podzielone według nowych kryteriów, które zaproponowała Łomżyńska Rada Sportu. Zasiadają w niej osoby reprezentujące różne dyscypliny sportowe, które doskonale znają specyfikę oraz potrzeby klubów i stowarzyszeń – mówi prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.

Jak podkreśla przewodniczący Łomżyńskiej Rady Sportu Andrzej Wojtkowski, tegoroczne kryteria podziału środków zostały zmodyfikowane na wniosek większości klubów sportowych. 

- Wsparcie otrzymały kluby i stowarzyszenia, które również na to zasługują, a w ubiegłych latach ze względu na ograniczenia nie mogły być brane pod uwagę. Uważam, że łomżyński sport powinien być zadowolony, bo tych środków z roku na rok jest więcej, a w stosunku do innych miast porównywalnych do Łomży jesteśmy w ścisłej czołówce – mówi Andrzej Wojtkowski.

W tym roku na "Przygotowanie do udziału i udział klubów sportowych we współzawodnictwie sportowym seniorów prowadzonym przez polskie związki sportowe lub podmioty działające z ich upoważnienia" przeznaczyło 440 000 zł. Najwięcej środków, bo 222 000 zł trafiło do piłkarzy ŁKS-u 1926 Łomża. Na wsparcie rzędu 50 000 zł mogą liczyć występujące w ekstraklasie tenisistki stołowe Klubu Uczelnianego AZS PWSIiP Łomża. Kwota 41 000 zł zasiliła konto występujących w II lidze piłkarek ręcznych MKS "Dwójka" Łomża, a 26 000 zł otrzymało Stowarzyszenie FLYSPORT, którego motoparalotniarze wystartują w tegorocznych mistrzostwach świata.

Do 560 000 zł zwiększona została w tym roku kwota na "Programy szkolenia sportowego dzieci i młodzieży – udział klubów sportowych w systemie sportu młodzieżowego". Tu miejskie środki zasilą konto 18 klubów i stowarzyszeń. Najwięcej, bo 138 000 zł trafiło do Młodzieżowego ŁKS. Dla klubu szkolącego młodych piłkarzy jest to prawie o połowę więcej niż przed rokiem. Środki w wysokości 63 000 zł otrzymał Uczniowski Klub Sportowy "Dziewiątka" Łomża, 52 000 zł trafiło do budżetu Ludowego Klubu Sportowego "Narew Kurpiewski", a 37 000 zł do pływackiego Butterfly.

Miasto wsparło również organizację imprez sportowych i sportowo-rekreacyjnych. Na ten cel wygospodarowano w budżecie 100 000 zł. Największą pulę w kwocie 30 000 zł otrzymało Podlaskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej, które zorganizuje Czwartki Lekkoatletyczne i XX Memoriał W. Czerniawskiej. Oprócz tego 16 000 zł trafiło do Miejskiego Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej na realizację imprez sportowo-rekreacyjnych dla mieszkańców i 14 000 zł do UKS "Dziewiątka" na zorganizowanie XXIII Ogólnopolskiego Turnieju Minikoszykówki Chłopców "Łomżyńska Zima 2020". Jak co roku, dotację otrzymał Miejski Szkolny Związek Sportowy w Łomży. Kwota 50 000 zł będzie przeznaczona na "Realizację systemu współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży szkolnej".

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Go
Go 06.02.2020, 08:47
Prezydent nie ma wlasnego zdania tanczy jak mu zagraja .
Wojtek
Wojtek 06.02.2020, 08:45
Pieniążki Pan radny wział dla siebie i swoich kumpli, nie rozumiem dlaczego prezydent dopusci do takiego roztrzygniecia .

Pozostałe