PWSIiP współpracuje z Phoenix Systems

  • 04.02.2020, 09:51
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
PWSIiP współpracuje z Phoenix Systems
W siedzibie Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży został podpisany list intencyjny pomiędzy uczelnią a firmą Phoenix Systems z Warszawy, która stworzyła pierwszy polski system operacyjny czasu rzeczywistego dla Internetu Rzeczy Phoenix-RTOS. Porozumienie zakłada, że instytucje będą współpracować na rzecz podniesienia atrakcyjności edukacyjnej i dostępności nowych technologii. Pierwszym wspólnym zadaniem ma być realizacja projektu badawczo-rozwojowego polegającego na opracowaniu bezzałogowego statku powietrznego i uzyskaniu certyfikatu lotniczego DO‑178C, o którego dofinansowanie w konkursach krajowych oraz międzynarodowych powalczy Phoenix Systems.

Phoenix Systems to dynamicznie rozwijająca się firma informatyczna, stawia na innowacje takie jak Smart Gird, opracowuje patenty, współpracuje z producentami z Doliny Krzemowej oraz amerykańską Narodową Agencją Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej (NASA).

Współpraca z firmą opracowującą systemy operacyjne czasu rzeczywistego wzmocni naszą dydaktykę oraz naukę, upraktyczni te dwa aspekty. Zamierzamy prowadzić wspólne projekty naukowo-badawcze oraz komercyjne. Zyskaliśmy partnera o międzynarodowej renomie, który widzi potencjał w naszej uczelni, ma doświadczenie w pozyskiwaniu grantów badawczych oraz olbrzymie ambicje, aby być w przyszłości polskim odpowiednikiem firmy Microsoft – informuje rektor Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży dr hab. Dariusz Surowik, prof. PWSIiP.

List intencyjny to także zaproszenie studentów Informatyki do odbywania w firmie praktyk i staży oraz pisania pod jej auspicjami aplikacyjnych prac dyplomowych. W celu realizacji szczegółowych zadań strony listu intencyjnego będą zawierać odrębne umowy, które określą tryb ich realizacji, a także cząstkowe oraz końcowe prawa do wyników i rezultatów prowadzonych badań i projektów.


 

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe