Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 19 kwietnia 2024 05:03

PWSIiP współpracuje z Phoenix Systems

W siedzibie Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży został podpisany list intencyjny pomiędzy uczelnią a firmą Phoenix Systems z Warszawy, która stworzyła pierwszy polski system operacyjny czasu rzeczywistego dla Internetu Rzeczy Phoenix-RTOS. Porozumienie zakłada, że instytucje będą współpracować na rzecz podniesienia atrakcyjności edukacyjnej i dostępności nowych technologii. Pierwszym wspólnym zadaniem ma być realizacja projektu badawczo-rozwojowego polegającego na opracowaniu bezzałogowego statku powietrznego i uzyskaniu certyfikatu lotniczego DO‑178C, o którego dofinansowanie w konkursach krajowych oraz międzynarodowych powalczy Phoenix Systems.
PWSIiP współpracuje z Phoenix Systems

Phoenix Systems to dynamicznie rozwijająca się firma informatyczna, stawia na innowacje takie jak Smart Gird, opracowuje patenty, współpracuje z producentami z Doliny Krzemowej oraz amerykańską Narodową Agencją Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej (NASA).

Współpraca z firmą opracowującą systemy operacyjne czasu rzeczywistego wzmocni naszą dydaktykę oraz naukę, upraktyczni te dwa aspekty. Zamierzamy prowadzić wspólne projekty naukowo-badawcze oraz komercyjne. Zyskaliśmy partnera o międzynarodowej renomie, który widzi potencjał w naszej uczelni, ma doświadczenie w pozyskiwaniu grantów badawczych oraz olbrzymie ambicje, aby być w przyszłości polskim odpowiednikiem firmy Microsoft – informuje rektor Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży dr hab. Dariusz Surowik, prof. PWSIiP.

List intencyjny to także zaproszenie studentów Informatyki do odbywania w firmie praktyk i staży oraz pisania pod jej auspicjami aplikacyjnych prac dyplomowych. W celu realizacji szczegółowych zadań strony listu intencyjnego będą zawierać odrębne umowy, które określą tryb ich realizacji, a także cząstkowe oraz końcowe prawa do wyników i rezultatów prowadzonych badań i projektów.


 


Podziel się
Oceń

Komentarze