Cztery Pory Roku nad Narwią

  • 05.02.2020, 09:01
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
Cztery Pory Roku nad Narwią
Łomżyński Park Krajobrazowy Doliny Narwi wraz ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi wyprodukowali film, który przedstawia potencjał przyrodniczy okolic Łomży. W sieci pojawił się trailer filmu, który na facebookowym kanale Parku w ciągu kilku dni osiągnął kilkadziesiąt tysięcy wyświetleń. 

– Warto zobaczyć cały film, dlatego że pokazaliśmy w nim piękno i przez wielu nieznane miejsca i sytuacje, zwykle niedostępne dla osób, które na co dzień żyją obok lasów, łąk i pól doliny Narwi – zachęca Mariusz Sachmaciński, dyrektor Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi.

Premiera filmu odbędzie się 7 lutego 2020 roku w Centrum Katolickim w Łomży, przy ul. Sadowej 12. Organizatorzy przewidzieli 100 bezpłatnych wejściówek, które można odebrać w środę i czwartek (5 i 6 lutego b.r.) w szatni Centrum Kultury w godzinach 8:00-15:00 (maksymalnie 2 wejściówki na 1 osobę).

Autorem zdjęć i scenariusza jest przyrodnik, filmowiec i fotograf Zdzisław Folga. Komentarz napisał Waldemar Krasowski, a lektorem jest znana dziennikarka pochodząca z Łomży, Dorota Sokołowska.

– Film „Cztery pory roku” jest zaproszeniem w magiczną podróż do krainy Narwi. Chcieliśmy w nim pokazać zaczarowany świat, który jest tuż obok nas – za rogatkami Łomży – dodaje Mariusz Sachmaciński.

W filmie „Cztery pory roku” można zobaczyć wilki, lisy, łosie, jelenie, gęsi, bekasy, łabędzie krzykliwe, błotniaki, orliki krzykliwe, bąka i inne zwierzęta o bardzo skrytym trybie życia.

Film powstał w ramach zadania „Popularyzacja wartości przyrodniczych, historycznych, kulturowych i krajobrazowych Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi z okazji jego XXV - lecia” współfinansowanego ze środków Województwa Podlaskiego.

Cały film wkrótce po premierze będzie też można zobaczyć w sieci, a pomysłodawcy filmu mają nadzieję, że stanie się on wspaniałą wizytówką ziemi łomżyńskiej. Tymczasem zapraszamy do obejrzenia niezwykle magicznego zwiastunu filmu. 

 

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe