Pływalnia jest tak czysta, jak czyści jesteśmy MY - [VIDEO]

  • 09.02.2020, 19:28 (aktualizacja 11.02.2020, 13:25)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Pływalnia jest tak czysta, jak czyści jesteśmy MY - [VIDEO]
Technologia uzdatniania wody, w tym rodzaj i stężenie stosowanego środka dezynfekcyjnego mają wpływ na jakość wody i warunki sanitarno-higieniczne na basenach. Ale czystość wody w łomżyńskich pływalniach zależy także od każdego z nas. Prysznic przed basenem oznacza mniejszą ilością drobnoustrojów w wodzie, a co za tym idzie użycie mniejszej ilości chemii basenowej.

W październiku 2014 roku Główny Inspektorat Sanitarny opracował wytyczne, dzięki którym na basenach ma być zdrowiej i bezpieczniej. Wytyczne powstały w oparciu o zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) i określają wymagania oraz zakres prowadzonych badań jakości wody na pływalniach, jak również wskazują wymagane warunki sanitarno-higieniczne w tych obiektach.  

Bezwzględnie każda osoba przed wejściem do hali basenowej powinna dokładnie umyć się mydłem i spłukać pod natryskiem -bez kostiumów kąpielowych, również strefy intymne. Nie od dziś wiadomo, że na powierzchni skóry gromadzą się zanieczyszczenia. Myjąc skórę przed wejściem do wody, zmywamy z siebie mikroorganizmy, które wchodząc w reakcję z chlorem zawartym w wodzie basenowej tworzą związki, które mogą podrażnić naszą skórę.

Obecnie chlorowanie jest najczęstszą oraz najskuteczniejszą metodą oczyszczania i niszczenia drobnoustrojów chorobotwórczych w wodzie. Zarówno w Parku Wodnym jak i na Pływalni system monitorujący czystość wody w basenie na bieżąco rejestruje poziom zanieczyszczenia i automatycznie zwiększa podawanie środków niezbędnych do jej  oczyszczenia kiedy zachodzi taka potrzeba. Środki dezynfekujące bardzo silnie wysuszają zarówno skórę jak i włosy, dlatego ważne jest również zmycie z siebie chloru po pobycie na pływalni. Mimo, iż nie ma takiego obowiązku na basenie rekreacyjnym zaleca się także nakładanie czepka, dzięki któremu we włosy wnika mniej chemii basenowej. 

W interesie nas wszystkich jest świadomość, że jakość wody basenowej zależy także od nas samych. Chlor wysusza skórę, może powodować alergie, podrażnienia oczu... Pamiętajmy, że im więcej osób dokładnie umytych, tym mniej chloru na pływalni i czystsza woda. 


Kampania informacyjna Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łomży ma na celu pogłębienie wiedzy użytkowników Pływalni i Parku Wodnego na to, jaki wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie ma prawidłowe przestrzeganie zasad higieny. 

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe