Otwarte drzwi senatora Marka Adama Komorowskiego w Łomży - [VIDEO]

  • 10.02.2020, 07:33 (aktualizacja 10.02.2020, 15:06)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Otwarte drzwi senatora Marka Adama Komorowskiego w Łomży - [VIDEO]
Swoje biuro w Łomży otworzył senator Marek Adam Komorowski (PiS). Do izby wyższej polskiego parlamentu został w październiku ubiegłego roku wybrany w okręgu łomżyńsko - suwalskim.

- Dla parlamentarzysty najważniejszy jest bezpośredni kontakt z wyborcami. To główny cel utworzenia biura w Łomży. Będzie to miejsce spotkań i rozmów z przedstawicielami, samorządów środowiska gospodarczego, obywatelami, którzy potrzebują pomocy w swoich problemach - wyjaśnia Marek Adam Komorowski.

Przyznaje, że rozważał wspólne biuro z łomżyńskim posłem Lechem Antonim Kołakowskim, ale żaden z wchodzących w grę lokali nie byłby wystarczająco duży

- Chcę jeszcze raz podziękować mieszkańcom Łomży i powiatu oraz całego okręgu łomżyńsko- suwalskiego. Pamiętacie państwo w jak dramatycznych okolicznościach zostałem zgłoszony. Stało się to po śmierci świętej pamięci Kornela Morawieckiego. Cała kampania było to zaledwie 11 dni od rejestracji do ciszy wyborczej, bardzo intensywnych dni. Pragnę bardzo podziękować  ministrowi Dariuszowi  Piontkowskiemu. Bez jego i jego pracowników pomocy nie dałbym sobie rady ze wszystkimi wymogami proceduralnymi - dodaje Marek Adam Komorowski.

Senator jest prawnikiem. Zawodowo związany jest przede wszystkim z Zambrowem i Łomżą oraz obydwoma powiatami. Znany jest także jako aktywny działacz związku Ochotniczych Straży Pożarnych w powiecie zambrowskim.

- Bardzo się cieszę, że został parlamentarzystą, chociaż poszedł do "Izby Refleksji". Pewnie się trochę postarzał  - uśmiecha się Marek Olbryś,  wicemarszałek województwa. - To oczywiście żart, bo szczerze mu gratuluję, chociaż  też trochę żałuję, bo bardzo dobrze układała się nam przez kilka kadencji współpraca w Sejmiku i obawiam się, że straciliśmy dobrego samorządowca, choć zapewne zyskaliśmy znakomitego parlamentarzystę.  Będzie zawsze sprzymierzeńcem samorządów w Łomży, Zambrowie. województwie podlaskim. Ma ogromną wiedzę i doświadczenie i wierzę, że to, co wyniósł z samorządu, wykorzysta w parlamencie z pożytkiem dla mieszkańców, bo lubi ludzi i nie przechodzi obojętnie wobec ich problemów  A nasza przyjaźń - mam nadzieję - pozostanie już do końca - dodaje. 

Przypomina też, że przed kilku laty wspólnie z senatorem Markiem Adamem Komorowski (jako  prawnikiem) przygotowali pewne wystąpienie do Trybunału Konstytucyjnego, które - jeszcze nie zostało rozpatrzone - może mieć wielki wpływ na pracę samorządów.     

Marek Adam Komorowski biuro w Łomży utworzył w samym centrum Starego Miasta,  przy ul. Długiej 24. Otwarcie potwierdziło jak wielką cieszy się sympatią i zaufaniem. W ceremonii udział wzięli m. in. obaj łomżyńscy biskupi Janusz Stepnowski i Tadeusz Bronakowski, minister edukacji Dariusz Piontkowski, posłowie Kazimierz Gwiazdowski i Lech Antoni Kołakowski, wojewoda Bohdan Paszkowski i wicewojewoda Tomasz Madras, wicemarszałek Marek Olbryś wraz ze sporą grupą radnych Sejmiku, liczna reprezentacja starostów, burmistrzów i wójtów oraz radnych różnych szczebli, kapłani,  reprezentanci instytucji i organizacji.

- Mam nadzieję, że otwarcie biura będzie dobrym początkiem pracy pana senatora na rzecz Łomży, powiatu łomżyńskiego i tej części województwa podlaskiego. Zasadnicza praca senatora to legislacja, ale wiem z praktyki, że mieszkańcy oczekują pomocy, interwencji , sugestii zarówno dotyczących obecności w sferze publicznej, jak i zupełnie prywatnych. A jako strażak mam nadzieję, że nie będzie miał zbyt wielu pożarów do gaszenia, a jeżeli już to tylko polityczne, Życzę, żeby biuro było zawsze oblegane tak, jak dzisiaj - mówi minister Dariusz Piontkowski.

Podobne życzenia - wielu osób odwiedzających biuro, wielu ciekawych spraw, powodzenia i sukcesów w pracy parlamentarnej - przekazali Markowi Adamowi Komorowskiemu także wojewoda,  posłowie, starosta łomżyński Lech Marek Szabłowski z wicestarostą Marią Dziekońską. Uczestnicy spotkania przekazali na "nowoosiedliny" prezenty do wyposażenia i ozdobienia biura.

Biskup Janusz Stepnowski dołączył się do życzeń także czynem, osobiście zawieszając na ścianie krzyż i dokonując poświęcenia pomieszczeń.       

Senator Marek Adam Komorowski zapowiedział, że do końca lutego będzie starał się być dostępny w biurze przez kilka godzin codziennie (chyba, że nie  pozwolą na to prace Senatu), a od marca będzie już tu zatrudniony pełnoetatowy pracownik. Za kilka tygodni otwarte zostanie także senatorskie biuro w Zambrowie.

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe