Najnowsza płyta Łomżyńskich Filharmoników [VIDEO]

  • 10.02.2020, 09:52
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
Najnowsza płyta Łomżyńskich Filharmoników [VIDEO]
Właśnie ukazała się najnowsza płyta Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży „Flute Essentials” nagrana ze światowej sławy flecistami: Łukaszem Długoszem i Agatą Kielar-Długosz. Album wydała prestiżowa wytwórnia płytowa DUX.

– Jest to już nasza druga płyta nagrana z tym znakomitym duetem fletowym. Pierwsza nosząca tytuł „Flute Reflections” otrzymała nominację do International Classical Music Awards 2018 – podkreśla Jan Miłosz Zarzycki, dyrektor Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży.

Podobnie jak w przypadku poprzedniej płyty na program złożyły się utwory kompozytorów różnych epok – od Baroku przez Romantyzm aż do współczesności. Znajdziemy na niej kompozycje Jana Sebastiana Bacha, Franciszka Dopplera, Astora Piazzolli oraz „Koncert na 2 flety i orkiestrę smyczkową” Marcina Błażewicza, który został skomponowany specjalnie dla Agaty i Łukasza.

Płyta „Flute Essentials” jest już czternastym albumem w dorobku Łomżyńskiej Filharmonii. Spośród poprzednich jedna otrzymała nagrodę polskiego przemysłu fonograficznego FRYDERYK 2019, pięć dostało nominacje do nagrody FRYDERYK oraz dwie – do International Classical Music Awards.

 

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe