Obrodziło sportowymi talentami i sponsorami [FOTO]

  • 15.02.2020, 17:32 (aktualizacja 17.02.2020, 12:41)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Obrodziło sportowymi talentami i sponsorami [FOTO]
Ponad 30 młodych sportowców uhonorowanych Łomżyńskimi Laurami Sportowymi i ponad 40 instytucji i firm z tytułami Sponsora. To chyba najlepsze wiadomości po kolejnej edycji gali nagród przyznawanych przez miasto, bo oznaczają, że są powody do nadziei na dobre czasy sportu w Łomży

W ceremonii podsumowania dokonań roku 2019 i nagradzania sportowców, zespołów, trenerów, działaczy, organizatorów życia sportowego miasta oraz sponsorów  wziął udział Marek Olbryś, wicemarszałek województwa podlaskiego. 

- Dla samorządowców jest bardzo ważna możliwość przekazania podziękowań i gratulacji osobom, które w swoich dziedzinach - w tym przypadku w sporcie - dążą i osiągają mistrzostwo. Wiele satysfakcji sprawia mi jako wicemarszałkowi województwa, że mogę być na podobnych uroczystościach w wielu miastach i gminach regionu, gdzie ten wysiłek - fizyczny, organizacyjny, finansowy- ma swoje ukoronowanie. Sportowcy stają do rywalizacji przede wszystkim dla własnych charakterów,  sukcesów i satysfakcji, ale przecież także znakomicie promują nasze województwa i mniejsze samorządowe wspólnoty. Cieszę się, że formuła łomżyńskiej uroczystości przewiduje uhonorowanie nie tylko sportowców, ale  także tych, którzy już nie biorą udziału w rywalizacji, ale pamiętamy jak wiele dostarczali nam emocji.  Ja też trenowałem sport i wiem jak to fajnie spotkać po latach swojego mistrza  - powiedział Marek Olbryś.

Jego zdaniem należy wzmacniać wszelkie impulsy, które sprawiają, że sport może być atrakcyjną alternatywą dla spędzania czasu, rozwoju, budowania  kariery wśród młodych ludzi.  

Wicemarszałkowi Markowi Olbrysiowi przypadło w udziale m. in. uhonorowanie Piotra Łobodzińskiego. Zawodnik klubu LŁKS "PREFBET ŚNIADOWO" Łomża jest od lat najlepszym na świecie specjalistą towerrunningu, czyli wbiegania po schodach na szczyty najwyższych budowli świata. W ubiegłym roku po raz szósty zdobył Puchar Świata.

- Byłem już nagrodzony Łomżyńskim Laurem, choć poprzednio  raczej jako reprezentant sportów niekonwencjonalnych, a tym razem chyba nie tylko za szósty Puchar Świata i rok 2019, ale również za resztę mojego dorobku, czyli m. in. typowo lekkoatletyczne medale mistrzostw Polski i inne dokonania - Piotr Łobodziński.

Razem z mistrzem towerrunningu laur Sportowca Roku otrzymała Monika Marcińczyk, czwarta zawodniczka mistrzostw świata w szachach szybkich do lat 16. Drużyna roku to występujące w ekstraklasie tenisa stołowego zawodniczki KU AZS PWSIiP Metal –Technik Łomża; Trenerzy Roku - Wacław Tarnacki (tenis stołowy), Zbigniew Turowski (trójbój siłowy i kulturystyka) oraz Damian Zorczykowski (sporty walki). Ponad 30 młodych lekkoatletów, bokserów, tenisistów, zapaśników, piłkarzy szachistów, reprezentantów sportów walki zostało wyróżnionych w kategorii "Talent" za ponadlokalne sukcesy.  

Jednym z najmłodszych laureatów został niespełna 9-letni Tomasz Obrycki, szachista.

- Swoją karierę z szachami rozpocząłem dwa lata temu  w szkółce Elbrus Łomża, w której trenerem jest pan Vafa Mamadov Moim największym sukcesem było zajęcie 3 miejsca na mistrzostwach Polski i pierwsze miejsce na mistrzostwach województwa co dało mi awans na mistrzostwa kraju. Szachy mnie – powiedział młodziutki mistrz.  

W punktacji klubów z Łomży w ramach Systemu Sportu Młodzieżowego prowadzonego przez Ministerstwo Sportu najlepszym wynikiem mogą poszczycić się lekkoatleci z klubów: „PREFBET ŚNIADOWO” Łomża (141 pkt), Ludowego Klubu Sportowego „NAREW – KURPIEWSKI” Łomża (73,5 pkt) i Uczniowskiego Klubu Sportowego "Liceum Sportowe" oraz bokserzy Bokserskiego Klubu Sportowego „Tiger” Łomża (54 pkt).

Łomżyńskie Sportowe Laury otrzymały także osoby kreujące sportowe oblicze miasta oraz ponad 40 instytucji i firm wspierających sport jako sponsorzy.   

- Mnie osobiście cieszy to, że przyznaliśmy dużo wyróżnień w kategorii „Talent”, bo zależy nam na tym, by wśród młodego pokolenia kształtować dobre wzorce, aby nasi uczniowie mogli trenować w klubach sportowych i mieli alternatywę do tego, co dzisiaj współczesny świat potrafi zaproponować – podsumował prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski, który także otrzymał  specjalną nagrodę – od sportowców.

 

ŁOMŻYŃSKI LAUR SPORTOWY

Kategoria SPORTOWIEC
Piotr Łobodziński – Puchar Świata w Towerruningu, brąz Mistrzostw Polski na 10.000 m przeł., drużynowo I miejsce Mistrzostw Polski w biegach przełajowych,
Monika Marcińczyk - IV miejsce Mistrzostw Świata Juniorów w szachach szybkich U16.

Kategoria DRUŻYNA
KU AZS PWSIiP AZS PWSIiP Metal-Technik - awans do ekstraklasy tenisa stołowego kobiet.

Kategoria TRENER
Wacław Tarnacki - KU AZS PWSIiP - zwycięstwo w I Lidze i awans do Ekstraklasy tenisa stołowego kobiet,
Zbigniew Turowski - Bursa Szk. nr 2 - sukcesy zawodników w trójboju siłowym,
Damian Zorczykowski - SSW „Fight Club Łomża” - zawodnicy zdobyli m. in.: MMA 1 medal MP, 3 medale PP, 3 medale ME, ADCC i Jiu Jitsu NO-Gi 5 medali MP i 2 medale PP.

Kategoria CAŁOKSZTAŁT DZIAŁALNOŚCI W ŁOMŻYŃSKIM SPORCIE
Waldemar Antolak - wieloletni kierownik zespołu i trener ŁKS oraz nauczyciel wychowania fizycznego w ZSMiO nr 5,
Czesław Krajewski – pięściarz ŁKS Łomża, Mazura Ełk i Gwardii Białystok, mistrz województwa białostockiego w wadze ciężkiej w 1975 r., wielokrotny uczestnik mistrzostw Polski w boksie amatorskim, reprezentował Łomżę na wielu wydarzeniach sportowych,
Henryk Rudnicki - wieloletni trener grup młodzieżowych w ŁKS i nauczyciel wychowania fizycznego w SP 7,
Stanisław Roszkowski – w 1968 roku czwarty w Polsce w pchnięciu kulą, nauczyciel wychowania fizycznego w Białymstoku, Supraślu i ZSTiO nr 4, trener w Podlasiu Białystok i MKS „Zorza Łomża”,
Władysław Tocki – organizator 20 edycji Mikrolotowych Mistrzostw Podlaskiego.

Kategoria INNE OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE
Piotr Arnista - Sp. Soc. „Black Horse” – I miejsce Mistrzostw Polski MMA Full Contakt,
Hubert Sulewski - SSW „Fight Club Łomża” – Mistrz Europy Amatorskiego MMA,
Damian Turowski – II miejsce Mistrzostw Polski w Trójboju Sił.XPC wyc. szt. leż.(82 kg, open), IV m. – przysiad.

Kategoria POSTĘP
Kaja Gryczewska - MKS „Dwójka” - 11 m. ME w piłce ręcznej plażowej, I Liga Piłki Ręcznej Kobiet, PGNIG Superliga Kobiet,
Michalina Gryczewska - MKS „Dwójka” - 11 m. ME w piłce ręcznej plażowej, I Liga Piłki Ręcznej Kobiet, PGNIG Superliga Kobiet,
Aneta Konert - MKS „Dwójka” - I Liga Piłki Ręcznej Kobiet (trener).

Kategoria TALENT
Adlan Baaev - BKS „Tiger” - Wicemistrz Polski Młodzików (56 kg),
Patryk Boniecki - BKS „Tiger” - III m. na Mistrzostwach Polski Młodzików (38,5 kg),
Szymon Borawski - LŁKS PREFBET Śniadowo Łomża - IX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży 4x400,
Amelia Borusiewicz - LŁKS PREFBET Śniadowo Łomża - IV miejsce na Mistrzostwach Makroregionu Podl.-Lub. Młodzików 1500 przeł.,
Paweł Chmielewski - UKS „Herkules” - III m. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w zapasach st. klas., 3-krotny brąz Pucharu Polski,
Katarzyna Cychol - LKS „Narew-Kurpiewski” - brąz MMM w skoku w dal,
Paweł Dąbrowski - LŁKS PREFBET Śniadowo Łomża - finalista Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 100, 200 i 4x400,
Piotr Dąbrowski - LŁKS PREFBET Śniadowo Łomża - III Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych 4x400,
Akhmed Debizov - BKS „Tiger” - Wicemistrz Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (52 kg),
Klaudia Dłużniewska - LKS „Narew-Kurpiewski” - finalista Mistrzostw Polski Juniorów w soku wzwyż,
Karolina Dzwonkowska - LŁKS PREFBET Śniadowo Łomża - finalistka Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 1500 z przeszkodami,
Bartłomiej Folga - LŁKS PREFBET Śniadowo Łomża - finalista Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 1500 m,
Aniela Galińska - UKS „Return” - skrzat, tenis (2019: 22 zw. 18 poraż),
Wiktoria Grabowska - LŁKS PREFBET Śniadowo Łomża - mistrzostwo Makroregionu Podlasko-Lubelskiego młodzików 4x100,
Zuzanna Grochowska - LŁKS PREFBET Śniadowo Łomża - mistrzostwo Makroregionu Podlasko-Lubelskiego młodzików w chodzie
Adam Isaev - BKS „Tiger” - Mistrz Polski Młodzików (46 kg),
Iznaur Isaev - BKS „Tiger” - III m. Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży (46 kg),
Dawid Jankowski – Młodzieżowy ŁKS - bramkarz powołany do reprezentacji,
Bartosz Jurak - LŁKS PREFBET Śniadowo Łomża - brąz Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych 4x400,
Anastazja Karwowska - LŁKS PREFBET Śniadowo Łomża - mistrzostwo Makroregionu Podlasko-Lubelskiego młodzików 4x100,
Wiktor Kosowski - UKS „Return” - kadet, tenis (2019: 38/19),
Dominik Krajewski - LKS „Narew-Kurpiewski” - IV Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w soku w dal,
Martyna Krawczyńska - LŁKS PREFBET Śniadowo Łomża – srebro Mistrzostw Polski Mł. 600 m,
Dawid Likwiarz - LŁKS PREFBET Śniadowo Łomża - brąz Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych 4x400,
Maja Łyskowska - LŁKS PREFBET Śniadowo Łomża - mistrzostwo Makroregionu Podlasko-Lubelskiego młodzików 4x100,
Zofia Nagórska - LKS „Narew-Kurpiewski” - finalistka Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w trójskoku,
Tomasz Obrycki - Fundacja „KS Elbrus” - m.in. III MPM w Szachach Szyb., 32 m. ME,
Miłosz Parzych - UKS „Butterfly” - złoto MWP 50 m i 100 st. grzb., złoto MWP 100 m st. zm., dr. złoto MMM 100 i 200 m st. grzb.,
Zuzanna Poteraj - LKS „Narew-Kurpiewski” - finalistka Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w trójskoku,
Dominika Steczkowska - SSW „Fight Club Łomża” - I m Mistrzostw Polski ADCC juniorki, I m MO NO-Gi Jiu Jitsu,
Jakub Stefańczyk - LŁKS PREFBET Śniadowo Łomża - brąz Makroregionu Podlasko-Lubelskiego młodzików 3000 m,
Sebastian Szewczyk - LKS „Narew-Kurpiewski” - finalista Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w soku wzwyż,
Martyna Szulc - LKS „Narew-Kurpiewski” - finalistka Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w soku w dal i trójskoku.

Punktacja klubów z Łomży w ramach Systemu Sportu Młodzieżowego prowadzonego przez Ministerstwo Sportu
- Ludowy Łomżyński Klub Sportowy „PREFBET ŚNIADOWO” Łomża (141 pkt)
- Ludowy Klub Sportowy „NAREW – KURPIEWSKI” Łomża (73,5 pkt)
- Bokserski Klub Sportowy „Tiger” Łomża (54 pkt)
- Uczniowski Klub Sportowy „Liceum Sportowe” Łomża (43,5 pkt)
- Klub Uczelniany AZS Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości Metal-Technik Łomża (19,5 pkt)
- Młodzieżowy Klub Sportowy „Medyk” Łomża (19 pkt)
- Klub Szachowy „Maraton” w Łomży (14 pkt)
- Stowarzyszenie Łomżyńska Akademia Brydża Sportowego (13 pkt)
- Młodzieżowy Łomżyński Klub Sportowy (12 pkt)
- Uczniowski Klub Sportowy „Czwórka” Łomża (12 pkt)
- Uczniowski Klub Sportowy „Herkules” Łomża (11 pkt)
- Uczniowski Klub Sportowy „Dziewiątka” Łomża (9 pkt)
- Uczniowski Klub Sportowy „Return” Łomża (2 pkt)

 

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe