Studia podyplomowe, transport drogowy w PWSIiP w Łomży [VIDEO]

  • 20.02.2020, 09:30 (aktualizacja 20.02.2020, 09:42)
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
Studia podyplomowe, transport drogowy w PWSIiP w Łomży [VIDEO]
W Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży rozpoczęła się rekrutacja na nowy kierunek studiów podyplomowych - transport drogowy. Logistyka to jedna z najdynamiczniej rozwijających się gałęzi gospodarki, powiedziała profesor Anna Ostrowska kierownik studiów.

- Od roku 2012 Polska jest liderem transportu drogowego w Europie. W tej dziedzinie wyprzedzamy takie kraje jak Niemcy, Holandia cz Hiszpania. W związku z tym nasza uczelnia jest organizatorem studiów podyplomowych dotyczących transportu drogowego. Warto dodać, że w północno-wschodniej części kraju nie ma innej uczelni oferującej takie studia podyplomowe. Oferta jest wyjątkowa także dlatego, że zaliczenie studiów podyplomowych z transportu drogowego jest podstawą do zwolnienia z państwowego egzaminu pisemnego przeprowadzanego przez Instytut Transportu Samochodowego na przewoźnika osób i rzeczy. Warto dodać, że jest to bardzo trudny egzamin, średnio zdaje go co czwarta osoba. Egzamin jest podstawą do uzyskania Certyfikatu Kompetencji Zawodowych niezbędnego do wykonywania działalności gospodarczej w zakresie transportu drogowego - tłumaczy profesor Anna Ostrowska z Wydziału Nauk Społecznych i Humanistycznych PWSIiP w Łomży.

Ważny jest też dobór wykładowców. Zajęcia będą prowadzili praktycy związani z pracą w transporcie drogowym i prawnicy pracujący w uczelni.

 

 

- Wykładowcami będą pracownicy inspektoratów wojewódzkich transportu drogowego oraz Inspektoratu Głównego w Warszawie. Oni będą wykładali przedmioty praktyczne. Przedmioty wykładane w toku studiów pokrywają się z wymaganiami uregulowanymi rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego, dotyczącymi warunków które powinni spełniać przewoźnicy drogowi osób i rzeczy. Dotyczy to osiemnastu przedmiotów o charakterze teoretycznym, takich jak prawo cywilne, handlowe, podatkowe. Jest także cały pakiet przedmiotów praktycznych. Dotyczą one czasu pracy kierowców, dostępu do rynku przewozów w kraju i za granicą, norm technicznych w przewozach towarów nienormatywnych, niebezpiecznych, żywności oraz odpadów. Program studiów obejmuje także zajęcia laboratoryjne, polegające na ćwiczeniach z odczytywania czasu pracy kierowców tak zwanych tachografów. Bedą też warsztaty związane ze sporządzaniem umów i ubezpieczeń w transporcie drogowym. Studia podyplomowe trwają przez dwa semestry. W tym czasie będzie organizowanych szesnaście zjazdów - wyjaśnia profesor Anna Ostrowska pracownik naukowy na Wydziale Nauk Społecznych i Humanistycznych w państwowej uczelni w Łomży.

Zaproszenie kierowane jest do absolwentów studiów wyższych, magisterskich, inżynierskich i licencjackich wszystkich dyscyplin. Dodatkowe informacje można znależć na stronach internetowych Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży, tel. Kontaktowy 86 215 59 50.

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe