Pół tysiąca interwencji kolneńskich strażaków w 2019 roku

  • 20.02.2020, 16:02
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
Pół tysiąca interwencji kolneńskich strażaków w 2019 roku powiat kolneński
Blisko pół tysiąca razy interweniowali w 2019 roku strażacy z powiatu kolneńskiego. - To o ponad 30 wyjazdów mniej niż rok wcześniej. Zmienia się także rodzaj interwencji. Pożary to już mniej niż połowa akcji. Większość to tzw miejscowe zagrożenia, czyli np. wypadki drogowe, usuwanie skutków gwałtownego wiatru, czy nawet unieszkodliwianie owadów - mówił podczas dorocznej odprawy zastępca Powiatowego Komendanta Państwowej Straży Pożarnej, Tomasz Sielawa.

W 2019 roku Strażacy brali także udział w bardzo dużej akcji, w której współpracowali ze wszystkimi służbami. W październiku, w związku ze znalezieniem niewybuchu z czasów II Wojny Światowej trzeba było ewakuować ponad dwa tysiące sześćset osób w Kolnie.

- Na terenie naszego powiatu najwięcej zdarzeń odnotowaliśmy na terenie gminy Mały Płock - 105, w mieście Kolno - 100 zdarzeń, w gminie Kolno - 93, w gminie Stawiski - 92, w gminie Turośl - 65, a najmniej w Gminie Grabowo - 40 zdarzeń - dodaje Tomasz Sielawa.

Jak podkreśla wicestarosta kolneński, Karol Pieloszczyk straż pożarna, zarówno zawodowa, jak i ochotnicza, jest często najszybciej na miejscu zdarzeń, gdzie potrzebna jest pomoc służb.

- Dzięki działaniom Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnych możemy czuć się bezpiecznie. Strażacy ratują zdrowie, życie i mienie mieszkańców naszego Powiatu. Dlatego ważne jest, żeby byli wyposażeni w coraz lepszy sprzęt ratowniczy, który jest im niezbędny do skutecznego działania – mówił wicestarosta kolneński Karol Pieloszczyk.

W 2019 roku nowe wozy bojowe otrzymały jednostki ochotnicze z Czerwonego, Małego Płocka i Stawisk. Ciężki samochód gaśniczy ze zbiornikiem wody o pojemności 9000 litrów trafił też do jednostki w Kolnie.


 

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe