W Michałowie powstaje pierwsza w Polsce szkoła disco polo z klasą o profilu estradowym 

  • 21.02.2020, 09:03 (aktualizacja 21.02.2020, 09:05)
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
W Michałowie powstaje pierwsza w Polsce szkoła disco polo z klasą o profilu estradowym
Podczas konferencji w Zespole Szkół w Michałowie poznaliśmy szczegóły Pierwszej Szkoły Disco Polo. Podczas konferencji prasowej władze gminy przedstawiły, jakie możliwości ma szkoła, co może zaproponować młodzieży, jakie ich marzenia spełnić oraz jakim zapleczem dysponuje.

- Nasze Liceum Ogólnokształcące posiada długą tradycję. W tym roku szkoła obchodzi 72-lecie istnienia. Przejmując szkołę w ubiegłym roku od starostwa powiatowego w Białymstoku, podjęliśmy ogromne wyzwanie. Próbowaliśmy różnych pomysłów na szkołę, podejmowaliśmy współpracę z firmami z regionu, ale rzeczywistość zweryfikowała nasze starania – powiedział burmistrz Michałowa Marek Nazarko. – A z czego najbardziej słynie Podlasie w całej Polsce? Z muzyki disco polo. Dlatego postanowiliśmy utworzyć pierwszą w Polsce Szkołę Disco Polo!

Samorząd Michałowa chce stworzyć młodym ludziom warunki do rozwijania pasji i zamiłowań, ale głównie możliwość zdobycia wykształcenia średniego i zdania matury. Stąd pomysł na dwie klasy LO, jedna ogólna, druga o profilu estradowym.

- Tworząc klasę estradową, stwarzamy możliwości, by młodzież wygrała marzenie – podkreślił burmistrz Marek Nazarko.

Samorząd już nawiązał współpracę z firmą Green Star i Marcinem Millerem, liderem zespołu Boys. Dzięki współpracy z firmą Green Star wszystkie zajęcia w Liceum w Michałowie odbywać się będą pod opieką specjalistów i gwiazd związanych ze sceną klubową i nurtem disco polo, ale nie tylko. Część uczniów może lepiej będzie odnajdywać się w innych gatunkach muzycznych. Dla nich szkoła również zadba o specjalistów. 

- To na początek, liczymy na współpracę z innymi, bo kto nie chce tworzyć historii – dodał burmistrz Marek Nazarko.

Możliwości, jakie kryją się pod nazwą klasy o profilu estradowym przedstawił zebranym zastępca burmistrza Michałowa Konrad Sikora.

Liceum w Michałowie, oprócz zwykłej klasy ogólnokształcącej, zaoferuje możliwość nauki w klasie estradowej. W ramach zajęć obowiązkowych uczniowie będą mieli do wyboru zajęcia wokalne, muzyczne (gra na instrumentach) lub taneczne. W pierwszej klasie będzie również realizowany przedmiot muzyka, a przez cały okres nauki na poziomie rozszerzonym historia muzyki.

Szkoła będzie również oferować uczniom zajęcia dodatkowe, które będą w większy sposób odpowiadać na ich zainteresowania. Takie zajęcia będą obejmować kształcenie w zakresie techniki studyjnej. Dzięki temu poznają tajniki pracy realizatora dźwięku czy też produkcji muzycznej. Dowiedzą się, jak nagrywać partie wokalne i instrumenty oraz jak tworzyć choćby podkłady muzyczne. Gmina dysponuje własnym studiem nagrań, z którego uczniowie będą mogli swobodnie korzystać.

Kolejne zajęcia dodatkowe, z których będą mogli skorzystać uczniowie to zajęcia dotyczące techniki scenicznej. Jaki sprzęt jest wykorzystywany na scenie, jak się go ustawia, jak steruje się światłami – na te i wiele innych pytań odpowiedzi udzielać będą osoby na co dzień pracujące przy organizacji dużych imprez plenerowych i imprez klubowych. W Gminie Michałowo organizowanych jest sporo imprez kulturalnych i sportowych. Uczniowie będą mieli szansę nie tylko na nich występować, ale również dowiedzieć się jak takie eventy zorganizować i jak odpowiednio przygotować scenę do występów. 

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe