Mazowsze. Wiadomości z regionu odc. 120 - [VIDEO]

  • 22.02.2020, 12:06 (aktualizacja 22.02.2020, 12:11)
  • Narew info | www.narew.info | Polub dziś nasz Facebook
Mazowsze. Wiadomości z regionu odc. 120 - [VIDEO]
Miniony tydzień w województwie mazowieckim.

W Senacie o wyroku Trybunały Konstytucyjnego

W listopadzie 2019 roku samorząd województwa mazowieckiego wygrał w Trybunale Konstytucyjnym. Konkluzja była jedna. Zmuszanie samorządów do pokrywania strat szpitali to w istocie wyręczanie Narodowego Fundusz Zdrowia. Trybunał Konstytucyjny stając nie tylko po stronie prawa, ale przede wszystkim pacjentów zobligował sejm do naprawienia niekonstytucyjnych przepisów w ciągu 18 miesięcy. O długach szpitali i potrzebach zmian w systemie ochrony zdrowia, w kontekście m.in. zeszłorocznego orzeczenia trybunału rozmawiano w siedzibie Senatu RP. 
 

 

 Warszawski “Meditrans” z nowym sprzętem

Tylko w ubiegłym roku warszawski “Meditrans” wyjeżdzał do pacjentów blisko 230 tysięcy razy. I choć każde z tych zgłoszeń było inne, we wszystkich najważniejszy był czas. Dlatego, aby jeszcze skuteczniej nieść pomoc “Meditrans” zakupił dwa nowe, w pełni wyposażone ambulanse. Ich wartość to milion 200 tysięcy złotych. 

Ponad milion dla aktywnych społecznie, w tym także dla kół gospodyń wiejskich 

Samorząd Mazowsza ogłasza nabór dla aktywnych społecznie wspólnot lokalnych. To szansa dla kół gospodyń wiejskich i innych organizacji pozarządowych na uzyskanie dofinansowania na zakup sprzętu i wyposażenia. Na ten cel z budżetu województwa przeznaczono ponad milion złotych.

Narew info | www.narew.info | Polub dziś nasz Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe