Bez Was nie będzie rozwoju województwa. Spotkanie z przedsiębiorcami w Kolnie [VIDEO]

  • 24.02.2020, 15:02 (aktualizacja 24.02.2020, 15:16)
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
Bez Was nie będzie rozwoju województwa. Spotkanie z przedsiębiorcami w Kolnie [VIDEO]
Przedsiębiorcy, samorządowcy oraz eksperci spotkali się w Kolnie, by dyskutować o perspektywach przedsiębiorczości. W spotkaniu wziął udział m.in. Artur Kosicki, marszałek Województwa Podlaskiego oraz poseł na Sejm RP Kazimierz Gwiazdowski i radny wojewódzki Adam Wojciech Sekściński.

Jak informuje portal Wrota Podlasia, celem konferencji było przybliżenie przedsiębiorcom zasad uzyskania pomocy publicznej, wsparcia  działania firm ze strony Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców czy wsparcia rozwoju przez Bank Gospodarstwa Krajowego.

Na zaproszenie Andrzeja Dudy, burmistrza Kolna, oraz Zarządu Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A., spotkali się w Kolnie przedsiębiorcy oraz samorządowcy powiatu kolneńskiego.

- Dzięki temu, że zatrudniacie ludzi i dzięki waszym podatkom możemy rozwijać się jako samorząd – powiedział otwierając konferencję burmistrz Kolna. - Staramy się intensywnie wspierać Waszą działalność oddając m.in. do zagospodarowania tereny inwestycyjne, byście mogli rozwijać swoje biznesy i tworzyć nowe miejsca pracy – mówił.

Obok wojewody Bogdana Paszkowskiego, który przybliżył działania administracji rządowej odnośnie realizowanych i planowanych w najbliższej przyszłości inwestycji drogowych związanych głównie z Via Balticą, o działaniach samorządu województwa mówił także Artur Kosicki, Marszałek Województwa Podlaskiego.

 

 

- Jesteśmy na etapie aktualizowania strategii rozwoju województwa podlaskiego. Przedsiębiorczość i gospodarka będzie priorytetem tej strategii. To jest punkt wyjścia dla nowego regionalnego programu operacyjnego w kolejnej perspektywie 2021-2027, gdzie ulokujemy nowe pieniądze dla Was jako przedsiębiorców – mówił marszałek do zebranych.

Przypomniał też, że tylko w ubiegłym roku na zadania stricte inwestycyjne zostało przekazanych ze środków unijnych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego ponad 100 mln zł. Wspomniał również o projekcie promocji gospodarczej województwa, którego celem nie będzie tylko pozyskiwanie zewnętrznych inwestorów, ale także promocja rodzimego biznesu.

- Dążymy do tego, żeby gospodarka była naszym celem. Bez Was nie będzie rozwoju naszego województwa – zakończył.

W dalszej części spotkania głos zabrali także Wojciech Kierwajtys, Wiceprezes Suwalskiej Specjalnej Strefy Inwestycyjnej, który przybliżył możliwości wsparcia ze strony Strefy, Dyrektor Biura Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców w Białymstoku - Szczepan Barszczewski oraz Dyrektor Rozwoju podlaskiego oddziału Banku Gospodarstwa Krajowego - Izabela Domanowska. 

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe