Rusza budżet obywatelski

  • 24.02.2020, 15:35
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Rusza budżet obywatelski
Osiedlowe, strefowe, ogólnomiejskie i młodzieżowe – szukajmy pomysłów na zadania do budżetu obywatelskiego Łomży. Najważniejsze z konsultacji społecznych miasta właśnie się zaczynają i będą realizowane według nowych zasad.

Jak informuje Urząd Miasta w Łomży, najistotniejszą ze zmian jest to, że w tej edycji budżetu obywatelskiego pojawiają się nowe kategorie zadań.

Obok strefowych (do 250 tys. zł), wyodrębnione zostały małe zadania osiedlowe (do 50 tys. zł inwestycyjne i do 10 tys. zł społeczne) oraz duże ogólnomiejskie (do 500 tys. zł). Po raz pierwszy można zgłaszać działania społeczne (edukacyjne, kulturalne itp.) nie tylko do budżetu młodzieżowego (do 20 tys. zł), ale również do zadań osiedlowych – informuje prezydent Mariusz Chrzanowski.

Zadania można będzie zgłaszać od 9 do 27 marca 2020 r. - Wcześniej warto skontaktować się z merytorycznymi pracownikami Urzędu Miejskiego, którzy pomogą odnaleźć numer nieruchomości, na której ma być realizowana inwestycja, oszacować koszty lub też sprawdzić czy zadanie nie jest sprzeczne z planami Miasta – podkreśla zastępca prezydenta Andrzej Garlicki. W kwestiach formalno-organizacyjnych: tel. 86 2168068, własność działek: tel. 86 2156824, sprawy finansowo-organizacyjne: tel. 86 2156802. 

Szczegóły dotyczące budżetu obywatelskiego na stronie internetowej Urzędu Miejskiego www.lomza.pl w zakładce Informacje praktyczne/Budżet obywatelski.

Harmonogram (kliknij)
Zgłaszanie zadań krok po kroku (kliknij)
Zasady weryfikacji zadania (kliknij)
Najczęściej zadawane pytania (kliknij)
Kontakt (kliknij)

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe