Mieszkańcy proszą, marszałek pomaga

  • 25.02.2020, 07:58
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
Mieszkańcy proszą, marszałek pomaga
Umowę dotyczącą przywrócenia do życia dawnej świetlicy wiejskiej w Nowym Cydzynie podpisali w łomżyńskim Biurze Sejmiku Województwa Podlaskiego Marek Olbryś, wicemarszałek województwa i Artur Wierzbowski. wójt gminy Piątnica.

- Wspieramy chętnie działania, które wynikają z inicjatywy mieszkańców i służą aktywizacji lokalnych społeczności. Będzie to kolejne miejsce, w którym rozkwitną - mam nadzieję - kultura czy inicjatyw społeczne - mówi wicemarszałek Marek Olbryś.

Z inicjatywą wykorzystania zdegradowanej przez lata świetlicy wystąpili mieszkańcy wsparci przez samorządowców. To spory obiekt i duży projekt, który łącznie oszacowany został na blisko 700 tysięcy złotych, z czego dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego przekroczy 425 tys. 

- Rozpisany jest na dwa etapy, w tym i przyszłym roku. Mamy zaplanowaną m. in. wymianę dachu i zainstalowanie paneli fotowoltaicznych, stolarki okiennej i drzwi, budowę podjazdu i chodników oraz zagospodarowanie otoczenia łącznie z placem zabaw - informuje wójt Artur Wierzbowski. 

Podobnie jak marszałek spodziewa się, że świetlica będzie centrum spotkań, wydarzeń kulturalnych, towarzyskich, a posłuży także miejscowej jednostce OSP. Mieszkańcy gminy Piątnica cenią sobie społeczną aktywność. Doprowadzili jeszcze w poprzedniej kadencji do rewitalizacji świetlicy w Rakowie-Boginach. Jest także podobny wniosek z Krzewa.

Kilka dni wcześniej umowy podobnie ważne dla lokalnych wspólnot wicemarszałek Marek Olbryś podpisał w Białymstoku z wójtami gmin Śniadowo i Miastkowo Rafałem Pstrągowskim i Kazimierzem Górskim. Jak informuje portal Wrota Podlasia, chodzi o remont Gminnego Ośrodka Kultury w Śniadowie oraz budowę boiska wielofunkcyjnego w Leopoldowie (gm. Miastkowo). Obie inwestycje zrealizowane zostaną z dotacją z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego (RPOWP). 

- Widzę zaangażowanie władz samorządowych z moich stron. Remont ośrodka kultury w Śniadowie to już 40 lat wyczekiwane przedsięwzięcie - mówi wicemarszałek Marek Olbryś.  - Modernizacji wymagają wszystkie instalacje, ogrzewanie, elektryka, hydraulika, scena, klatka schodowa... Dosłownie wszystko - dodaje wójt Rafał Pstrągowski.

Kwota dofinansowania w tym przypadku wyniosła niemal 250 tys. zł z 385 tys., na jakie oszacowany został koszt zadania.

W Leopoldowie z kolei, za niemal 400 tys. zł (prawie 250 tys. dotacji z RPOWP) wybudowane zostanie boisko wielofunkcyjne ze sztuczną nawierzchnią, z wydzielonymi polami do gry w koszykówkę, siatkówkę, tenisa oraz piłkę ręczną. 

- Boisko będzie służyło wszystkim mieszkańcom - podkreśla wójt Kazimierz Górski.

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe