Łomża opuszcza „ Łomżyńskie Forum Samorządowe”

  • 28.02.2020, 12:30 (aktualizacja 28.02.2020, 12:34)
Łomża opuszcza „ Łomżyńskie Forum Samorządowe”
Podczas obrad XXI sesji Rady Miejskiej Łomży, przyjęto uchwałę w sprawie wystąpienia Miasta Łomża ze Stowarzyszenia „Łomżyńskie Forum Samorządowe”.

Do łomżyńskich radnych trafił wniosek odnośnie wystąpienia Miasta Łomża ze Stowarzyszenia „Łomżyńskie Forum Samorządowe”. Sama inicjatywa powstała w celu zrzeszenia wszystkich gmin z byłego województwa łomżyńskiego.

 

- Miasto Łomża dotychczas brało udział w projektach, które „Łomżyńskie Forum Samorządowe” inicjowało. I nawet jeśli opuścimy te struktury, dalej będziemy w tych projektach uczestniczyć- dekraluje Mariusz Chrzanowski

 

Wspomniano także o Związku Samorządów Polskich, które zrzesza gminy i samorządy z całej Polski. Łomża była jednym z inicjatorów powstania stowarzyszenia, a dziś ma ono silną pozycję w kraju i zrzesza około 150 samorządów.

 

- W mojej ocenie Łomża, ma szansę jeszcze bardziej wzmocnić swoją pozycję w tych strukturach i skupić kolejne samorządy. - dodaje prezydent.

 

Jednakże zdaniem lokalnych władz, formuła „Łomżyńskiego Forum Samorządowego”się wyczerpała. Radni dopytywali Mariusza Chrzanowskiego czy ma to związek z tym, iż wiceprezydent Andrzej Stypułkowski nie został prezesem owego stowarzyszenia czy to, że jest próba przeniesienia biura z Łomży do Starostwa. Według prezydenta, Miasto Łomża zawsze starało się być motorem napędowym tego przedsięwzięcia, ale istnieje również kwestia alternatywy i dublowania pewnych spraw ze Związkiem Samorządów Polskich. Także samo podejście i pewien entuzjazm, który pojawia się na początku działalności, może z biegiem czasu ulegać zmianie i nabierać różnych odcieni. Przynależność do różnego rodzaju stowarzyszeń nie jest na zasadzie bezpłatności, a miasto ponosi z tego tytułu opłaty. Władze zastanawiały się czy zasadne jest dalsze uczestnictwo w ŁFS.

 

Ponadto padło pytanie, czy Łomża może uczestniczyć w projektach, które zostały już podpisane, nie będąc już de facto członkiem Forum.

 

- Oczywiście zostało to poddane ocenie prawnej i żadnych problemów nie widzimy. Do podpisania różnych przedsięwzięć, przystępowaliśmy jako miasto ze stowarzyszenia, a odejście od działalności i współudziału w projektach, stworzyłoby chaos. - tłumaczy Mariusz Chrzanowski

 

Prezydent podkreśla także, iż współpraca z samorządami na różnych szczeblach będzie dalej kontynuowana i nie ma ku temu żadnych przeciwwskazań.

 

W wyniku głosowania, w sprawie wystąpienia Miasta Łomża ze Stowarzyszenia „Łomżyńskie Forum Samorządowe”, głosowały 22 osoby, jedna wstrzymała się od głosu, a za wyjściem ze stowarzyszenia było 12 radnych.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
assad
assad 07.03.2020, 12:24
<> () {} []

Pozostałe