Rafał Pogorzelski z medalem mistrzostw Polski

  • 02.03.2020, 12:04 (aktualizacja 02.03.2020, 12:08)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Rafał Pogorzelski z medalem mistrzostw Polski
Nie zwalniają tempa zawodnicy trenera Andrzeja Korytkowskiego z LŁKS „PREFBET ŚNIADOWO” Łomża. Tym razem podczas Halowych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców, które odbyły się w Toruniu, brąz na 3000 metrów zdobył młodzieżowiec Rafał Pogorzelski.

- Startował w biegu na 3000 metrów razem z seniorami i zajął wśród nich  wśród wysokie szóste miejsce. W swojej kategorii po zaciętej walce, w której losy medalu ważyły się do ostatnich metrów, wywalczył brązowy medal. Czas Rafała to 8:32.30 - podkreśla dumny szkoleniowiec.  

Rafał Pogorzelski to absolwent gimnazjum w Kobylinie- Borzymach oraz Liceum Mistrzostwa Sportowego w Łomży, obecne student PWSIiP w Łomży. Medal Rafała jest jego szóstym „krążkiem” wywalczonym na  Mistrzostwach Polski.  Ponadto ten biegacz startował na mistrzostwach Europy juniorów młodszych (Tbilisi), gdzie zajął szóstą lokatę na dystansie 2000m z przeszkodami.

- Cieszę się szczególnie z tego medalu, ponieważ Rafał to jeden z najsumienniejszych i najambitniejszych zawodników w klubie. Uważam, że ciężko zapracował na ten sukces. Po halowych mistrzostwach Polski we wszystkich kategoriach mamy już 3 medale. Co ciekawe, w poprzednim roku o tej porze nie było ani jednego. Jest szansa na kolejny rok ze świetnymi  sukcesami. Jest to także wspaniała odpowiedź  moich zawodników pod adresem różnych „działaczy”  i ich mocodawców: chcą nas zniszczyć, a my odpowiadamy im  konkretnie - świetnymi wynikami - dodaje Andrzej Korytkowski.

Bez sukcesów zakończyli z kolei mistrzostwa w Toruniu Beata Trzonkowska w pchnięciu kulą i Przemysław Łyskawy w trójskoku.

Lekkoatleci "PREFBETU ŚNIADOWO" Łomża nie mają czasu na odpoczynek. Już za 3 tygodnie Przełajowe Mistrzostwa Polski Seniorów, Juniorów i Juniorów Młodszych. Oby znów z medalami.

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe