Odszedł związkowiec i nauczyciel

  • 05.03.2020, 14:19 (aktualizacja 05.03.2020, 14:22)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Odszedł związkowiec i nauczyciel
Zmarł Janusz Żebrowski, nauczyciel, związkowiec. Dobry, życzliwy człowiek - jak mówi Sławomir Zgrzywa, kolega zmarłego ze szkoły i z "Solidarności".

Janusz Żebrowski w listopadzie ubiegłego roku skończył 57 lat. Przez ostatnie miesiące zmagał się z ciężką chorobą. W Łomży ukończył Szkołę Podstawową nr 7.  Potem uczył się w Siedlcach, studiował pedagogikę w Olsztynie i Białymstoku. Pracował z młodszymi uczniami szkoły podstawowej w SP 9 w Łomży.

Od reaktywowania NSZZ "Solidarność" w 1989 roku zaangażował się w pracę związkową.

- Właściwie pamiętamy, że był "od zawsze" w sprawach związkowych jako reprezentant środowiska oświatowego - mówi Sławomir Zgrzywa, były przewodniczący łomżyńskiego oddziału "S". Janusz Żebrowski wszedł do zarządu oddziału w Łomży, od wielu lat był wiceprzewodniczącym. Ostatnio w tej roli współpracował z Henrykiem Piekarskim.

Od 2002 roku kierował Międzyzakładową Komisją Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność" w Łomży. Był także reprezentantem tej grupy związkowej we władzach Regionu Mazowsze, delegatem na zjazdy krajowe.

- Bardzo wiele dobrego - odpowiada Sławomir Zgrzywa na pytanie jak można byłoby podsumować wkład Janusza Żebrowskiego w związkowe działania w Łomży i regionie. - Niezwykle mocno angażował się w obronę praw pracowniczych, nie tylko w tej sferze oświatowej - dodaje Henryk Piekarski.

A wśród znajomych Janusz Żebrowski pozostanie w pamięci także jako wierny przyjaciel i dobry człowiek. Wielbiciel, muzyki rockowej, obdarzony ogromnym poczuciem humoru i żywiołowym, zaraźliwym śmiechem.

Uroczystości pogrzebowe Janusza Żebrowskiego rozpoczną się w piątek 6 marca od wystawienia zwłok w Domu Pogrzebowym "Marczyk" przy ul. Przykoszarowej od godz. 17:00. Będzie go można pożegnać także w sobotę 7 marca w godz. 10:00 - 12:00. W południe rozpocznie się msza w kaplicy przy ul. Przykoszarowej. Janusz Żebrowski pochowany zostanie w rodzinnym grobie na cmentarzu przy ul. Kopernika.                     

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
MM
MM 06.03.2020, 13:56
Cudowny, dobry Człowiek... Żegnaj Jasiu

Pozostałe