Polski Samorząd Weterynaryjny obchodził swoje 100 lecie

  • 09.03.2020, 08:50
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
Polski Samorząd Weterynaryjny obchodził swoje 100 lecie
W miniony piątek, w Sali Lustrzanej Zamku Królewskiego w Warszawie odbyła się wyjątkowa uroczystość związana z jubileuszem setnej rocznicy powstania w naszym kraju samorządu weterynaryjnego. Organizatorem spotkania była Krajowa Izba Lekarsko – Weterynaryjna. Uroczystość została objęta Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości. Wśród 14 osobowej delegacji z regionu podlaskiego znalazł się mieszkaniec Łomży lek.wet. Emilian Kudyba. I to jemu przypadło w udziale wygłoszenie referatu okolicznościowego w którym zawarł krótki rys historyczny tworzenia się samorządu lekarzy weterynarii.

Mieszkaniec naszego miasta znalazł się również w gronie odznaczonych tego dnia lekarzy weterynarii. Za całokształt pracy na rzecz samorządu zawodowego oraz promocję polskiej weterynarii poza naszym krajem otrzymał najwyższe wyróżnienie Krajowej Izby Lekarsko Weterynaryjnej – Medal Honorowy BENE DE VETERINARIA MERITUS.

A już 21 marca 2020 roku odbędzie się XXVI Zjazd Sprawozdawczy delegatów Północno-Wschodniej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Wszyscy lekarze weterynarii województwa podlaskiego zrzeszeni są w Północno - Wschodniej Izbie Lekarsko Weterynaryjnej.


 

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe