Dzień Kobiet w gminie Zambrów

  • 09.03.2020, 12:11 (aktualizacja 09.03.2020, 12:16)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Dzień Kobiet w gminie Zambrów
Ponad 150 pań spotkało się z okazji Dnia Kobiet w okazałej świetlicy wiejskiej w miejscowości Łady Polne w gminie Zambrów. Panów też było kilku, bo przecież ktoś musiał oddać hołd gospodyniom i wręczyć im kwiaty oraz upominki... Reprezentantem połowy ludzkości "inaczej obleczonych" był m. in. Marek Olbryś, wicemarszałek województwa podlaskiego.

- Kobiety znaczą tak wiele wnosząc do życia politycznego, gospodarczego, społecznego swoją pracowitość, odpowiedzialność, wrażliwość. Z nimi wszystko działa, jak należy. Wiem, że to prawda, bo uzgodniłem to z żoną. Jak dowodzi przykład gminy Zambrów organizującej po raz drugi tak okazale Dzień Kobiet, panie mają też potrzebę dzielić się swoim dorobkiem  i radością. Cieszę się, że samorząd województwa ma możliwość dofinansować tego rodzaju inicjatywy, czyli wspomagać lokalne społeczności w tworzeniu  świetlic wiejskich czy wspierani działalności Kół Gospodyń Wiejskich. Dzięki temu mogą w dobrych warunkach prezentować swoje dokonania, pasje, spotykać się z okazji świątecznych, wydarzeń społecznych ale też prywatnych - powiedział wicemarszałek Marek Olbryś. 

Podarunek dla Koła Gospodyń Wiejskich "Sąsiadki" od Urzędu Marszałkowskiego wręczył przewodniczącej Koła Barbarze Ładzie wspólnie z senatorem Markiem Adamem Komorowskim wraz najserdeczniejszymi życzeniami.

- Dzień Kobiet w gminie Zambrów odbywa się po raz drugi. Frekwencja jest bardzo dobra, są reprezentantki kół gospodyń wiejskich, których działa 10 w naszej gminie, są sołtyski, dyrektorki i przedstawicielki instytucji  oraz organizacji, sąsiadki, przyjaciółki. To znaczy, że bardzo chcemy uczestniczyć w takich wydarzeniach - mówiła Barbara Łada. - Organizujemy spotkania karnawałowe, różnego rodzaju warsztaty, pogadanki. Chętnych nie brakuje, bo ludzie mają dość siedzenia na fotelach przed telewizorem, a chcą rozmawiać - dodała Dorota Kos.

Jej mąż, wójt Jarosław Kos, zainicjował w ubiegłym roku obchodzenie święta 8 marca na skalę całej gminnej społeczności. Wraz Barbarą Ładą  pełnił honory gospodarza.             

- Przybywa nam co roku nowych świetlic. Chciałbym, aby one żyły tak, jak tu w Ładach Polnych, bo to dobry przykład jak sprawdzają się nasze inicjatywy i jaką rolę mają Koła Gospodyń Wiejskich. Bez kobiet świat byłby... W zasadzie nie byłoby w ogóle świata - stwierdził wójt Jarosław Kos.    

Dzień Kobiet w Ładach Polnych rozpoczął się obiadem przy stołach zajmujących całą świetlicę. Kusiły na nich wspaniałe przekąski, w wydzielonym kąciku ciasta. Organizatorzy przyznali, że nad przygotowaniami pracowały jednak głównie panie.    

- Koleżanki tu wokół wyglądają przecudnie, jak na weselu. To że zaprzeczamy wizerunkowi "baby przy garach", to nie znaczy, że nie lubimy własnoręcznie coś gotować czy upiec - energicznie wyjaśniała Justyna Lutostańska ze Zbrzeźnicy. - Fajnie jest spotkać się nawet w kuchni, pogadać, wymienić się przepisami, ponarzekać na facetów Moim marzeniem, jest to abyśmy umiały zaszczepić to młodszym pokoleniom, że nie ma nic piękniejszego niż się jednoczyć. W czasach, gdy "człowiek człowiekowi wilkiem" tym bardziej musimy pokazywać, że możemy być przyjaciółkami.               

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe