IT we własnej firmie [FOTO]

  • 11.03.2020, 09:03 (aktualizacja 11.03.2020, 09:10)
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
IT we własnej firmie [FOTO]
„Innowacja rozróżnia lidera od naśladowcy” - Steve Jobs.

Nowoczesne technologie, informatyka i zwroty z języka angielskiego. Wszystko to idealnie opisuje branżę IT, o której więcej dowiedzieli się uczestnicy konferencji pt. „IT we własnej firmie”, która odbyła się w Zespole Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących Nr 7 w Łomży. Prelegentem w czasie konferencji był dr Zbigniew Piotrowski – dyrektor Departamentu Infrastruktury i Transportu w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego.

- IT to bez wątpienia jedna z najszybciej rozwijających się części współczesnego świata, dająca szansę na dynamiczny postęp i satysfakcjonujące zarobki. Information Technology jest nową dziedziną wiedzy, integrującą różne technologie (sprzęt komputerowy oraz oprogramowanie, telekomunikacja, teleinformatyka) służące pozyskiwaniu informacji, selekcjonowaniu jej, analizowaniu, przetwarzaniu, przechowywaniu, zarządzaniu oraz przekazywaniu innym ludziom – tłumaczył dr Z. Piotrowski „wetowskiej” młodzieży.

Wyjaśnił również, że dzisiejsze IT to sformułowanie bardzo pojemne, mające zastosowanie niemalże wszędzie.

- Trudno jest sobie wyobrazić normalne funkcjonowanie bez użycia nowoczesnych technologii i automatyzacji pewnych procesów. Najprościej mówiąc, branża IT zajmuje się ułatwieniem życia i przyspieszaniem procesów na co dzień. Możliwości, jakie przedstawia branża IT, zarobki i kierunki realizowania się, czynią te dziedzinę bardzo atrakcyjną dla młodych ludzi, którzy dopiero zaczynają karierę – mówił dr Zbigniew Piotrowski.

W czasie konferencji pani dyrektor Bogumiła Olbryś z prowadzącymi warsztaty panią Sylwią Makowską i panią Moniką Kalinowską wręczyły dyplomy ukończenia zajęć uczestnikom projektu „Młody technik młodym przedsiębiorcą” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Na koniec pani Katarzyna Jasińska, koordynator projektu „Młody technik młodym przedsiębiorcą” podsumowała niemal dwuletnie działania podejmowane w ramach projektu „Młody technik młodym przedsiębiorcą”, zaś uczennice klasy III f- Aleksandra Tyszka, Joanna Darmetko i Anna Liżewska wyraziły swoją radość z możliwości uczestniczenia w tak ciekawych zajęciach projektowych oraz przekonanie, że zdobytą wiedzę wykorzystają w czasie egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe.

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe