Studenci odwołują tydzień kultury studenckiej

  • 17.03.2020, 09:18 (aktualizacja 17.03.2020, 09:30)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Studenci odwołują tydzień kultury studenckiej
Minister Łukasz Szumowski mówił o tym, że ma obowiązek przygotowywać się na warianty pesymistyczne, a do końca tygodnia w Polsce może być 1,5 tys. - 2 tys. zakażonych wirusem COVID-19. Tymczasem w kraju zmarła kolejna osoba zarażona. To 57-letni mężczyzna, który miał choroby współistniejące" - poinformował we wtorek resort zdrowia. Z uwagi na stan zagrożenia dosłownie wszyscy podejmują kroki, które mają powstrzymać rozprzestrzenianie się choroby, robią to również studenci.

Szanowni Państwo!

Jako przewodnicząca Samorządu Studentów Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży przekazuję stanowisko Uczelnianej Rady Samorządu Studentów oraz władz rektorskich naszej Uczelni ws. Tygodnia Kultury Studenckiej.
W związku z dynamicznie rozwijającą się sytuacją epidemiologiczną w Polsce, ograniczeniami władz centralnych, regionalnych i rektorskich odnośnie organizowania różnego rodzaju przedsięwzięć, zawieszeniem zajęć dydaktycznych na uczelniach oraz kierując się odpowiedzialnością społeczną, odwołujemy tegoroczną edycję Tygodnia Kultury Studenckiej.

Życzę zdrowia,
W imieniu Rady Uczelnianej Samorządu Studentów Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży

Przewodnicząca
RUSS PWSIiP w Łomży
Aleksandra Mocarska

W trakcie zagrożenia epidemicznego studenci z Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej zalecają swoim koleżankom i kolegom by ten czas wykorzystać pożytecznie. 

Zgodnie z zaleceniami czas ten powinniśmy spędzić w miejscu zamieszkania! Zatem, co może zrobić student sam w domu?
- nadrobić zaległości na studiach korzystając ze zbiorów dostępnych online
- sprawdzić polecane książki i seriale
- poszerzyć swoje zainteresowania np. dzięki kanałom na YouTube
- odkryć nowe hobby
- rozwinąć swoje umiejętności miękkie i biznesowe, korzystając z oferty darmowych kursów i wiedzy dostępnej na blogach i w podcastach

Studenci z Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej zachęcają również do dzielenia się polecanymi aktywnościami, które można wykonywać samodzielnie w swoim domu. Można o nich napisać na wydarzeniu lub użyć #studentsamwdomu, by zainspirować innych.

Pamiętajmy, że dobre samopoczucie nie oznacza, że kontakt z nami jest bezpieczny dla naszych bliskich. Młodzi ludzie mogą przechodzić koronawirusa bezobjawowo, a tym samym stanowić zagrożenie dla swoich dziadków, rodziców, osób starszych i chorych, dla których ta choroba jest znacznie groźniejsza - piszą studenci

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe