Dr hab. Dariusz Surowik wybrany na kolejną kadencję

  • 19.03.2020, 07:55 (aktualizacja 19.03.2020, 10:59)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Dr hab. Dariusz Surowik wybrany na kolejną kadencję
Dr hab. Dariusz Surowik, prof. PWSIiP, przez kolejne cztery lata będzie kierował Państwową Wyższą Szkołą Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. 

Jak informuje uczelnia, urzędujący rektor został wybrany przez Kolegium Elektorów, które składa się z reprezentacji wykładowców akademickich, pracowników administracji, studentów. Jego kandydaturę zgłosili – zgodnie ze Statutem PWSIiP – członkowie Rady Uczelni, czyli nowego organu kolegialnego, który został prowadzony ustawą z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce. Kandydatura została pozytywnie zaopiniowana przez Senat PWSIiP. 

Dr hab. Dariusz Surowik jest autorem ponad 50 prac naukowych, w tym wielu publikacji w czasopismach znajdujących się w wykazie ERIH (The European Reference Index for the Humanities ). Uczestniczył z referatami w ponad 50 konferencjach w kraju i za granicą min. w Hiszpanii, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Włoszech, Francji, Szwajcarii, Białorusi. Członek Komitetów Programowych i Organizacyjnych konferencji krajowych, w tym ośmiu edycji konferencji Technologie Eksploracji  i Reprezentacji Wiedzy. Przewodniczył obradom sesji naukowej w VI European Congress of Analytical Philosophy. Od 2005 roku sekretarz redakcji czasopisma  Studies in Logic, Grammar and Rhetoric. Zredagował także kilka numerów specjalnych tego czasopisma. Stypendysta International Center for Computational Logic (Technische Universität Dresden, 2005r.). Posiada duże doświadczenie wydawnicze. Członek międzynarodowych towarzystw naukowych: American Mathematical Society, The Association for Symbolic Logic oraz European Network for Social Intelligence (SINTELNET). Recenzent wydawniczy czasopism punktowanych. Wykonawca w czterech grantach badawczych. W 2015 roku obronił pracę habilitacyjną pod tytułem: Logika, Wiedza i Czas. Problemy  i metody temporalno-logicznej reprezentacji wiedzy (Uniwersytet Łódzki).  Z PWSIiP w Łomży związany od 2004 roku, jako wykładowca, w tym w latach 2012-2017 Pełnomocnik Rektora ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą, a od 2017 roku Rektor tejże uczelni. Aktywny członek krajowych towarzystw naukowych: Polskie Towarzystwo Logiki i Filozofii Nauki (członek Zarządu w latach 2009-2012, przewodniczący Komisji Rewizyjnej 2012-obecnie), Łomżyńskie Towarzystwo Naukowe im. Wagów, „FILOMATH” Fundacja Na Rzecz Rozwoju Matematyki i  Informatyki (członek Komisji Rewizyjnej), Polskie Towarzystwo Informatyczne. Pełni funkcję wiceprzewodniczącego Konferencji Rektorów Publicznych Uczelni Zawodowych oraz jest członkiem Zespołu do spraw monitorowania i wdrażania reformy szkolnictwa wyższego i nauki – jako jedyny reprezentant środowiska rektorów krajowych uczelni. Odznaczony przez Prezydenta RP Srebrnym Krzyżem Zasługi.

Profesor Dariusz Surowik był jedynym zgłoszonym przez Radę Uczelni kandydatem na stanowisko rektora. Rekomendując jego osobę do pełnienia najważniejszej funkcji na uczelni, Rada Uczelni uzasadniała to aktywnością na forum ogólnopolskim oraz dobrą kondycją finansową uczelni.

Pełna treść uzasadnienia kandydatury znajduje się w linku, jako załącznik do Uchwały Rady Uczelni Nr 6/2020:  

https://www.pwsip.edu.pl/bip/index.php?option=content&view=article&id=4431  

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe