Mazowsze. Wiadomości z regionu odc. 124 - [VIDEO]

  • 21.03.2020, 10:30 (aktualizacja 21.03.2020, 10:51)
  • Narew info | www.narew.info | Polub dziś nasz Facebook
Mazowsze. Wiadomości z regionu odc. 124 - [VIDEO]
Miniony tydzień w województwie mazowieckim.

Mazowsze przeznacza środki na walkę z koronawirusem

Zarząd województwa uruchomił rezerwę kryzysową. Zakupy zgłaszane przez szpitale są już realizowane. Zarezerwowano po 15 respiratorów dla szpitala w Siedlcach i Ostrołęce, a także 5 dla szpitala Zakaźnego w Warszawie. Szpital Zakaźny w Warszawie otrzyma również 2 RTG przyłóżkowe, podobnie jak szpital gruźlicowy w Otwocku. Z kolei do szpitala dziecięcego przy Niekłańskiej w Warszawie trafią 4 respiratory transportowe. Ponadto dla placówek medycznych na Mazowszu zarezerwowano 11 oczyszczaczy powietrza do dezynfekcji, 44 zamgławiacze do karetek i 6 900 kombinezonów ochronnych. Dodatkowo Wojewódzki Szpital Zespolony w Płocku zdecydował się na zakup 5 ssaków medycznych. W sumie na zakupy te samorząd zarezerwował 10,5 miliona złotych.


Młodzi, ponadprzeciętni i do tego ze stypendium marszałka

Joanna i Maciej pochodzą z Warszawy, z kolei Mateusz z Mławy, z subregionu ciechanowskiego. Łączy ich więcej, niż można by się spodziewać. To ambicja i ponadprzeciętność, która owocuje. W tym przypadku stypendiami marszałka. Wśród laureatów programów stypendialnych realizowanych przez samorząd województwa mazowieckiego znalazło się ponad 200 młodych ludzi z Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych nr 1 w Warszawie oraz subregionu ciechanowskiego.

 

 

Wspólnie na rzecz Mazowieckiego Specjalistycznego Szpitala w Radomiu

619 tysięcy, 20 złotych i 76 groszy. Dokładnie tyle udało się zebrać podczas II Balu Charytatywnego, z którego dochód zostanie przekazany dla oddziałów dziecięcych Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu. Samorząd województwa mazowieckiego dołożył drugie tyle do zebranej kwoty. W sumie udało się więc zgromadzić ponad milion 200 tysięcy złotych. 

Mazowszanie, uważajcie na siebie! 

Koronawirus rozprzestrzenia się na całym świecie. Od kilku tygodni Polska, tak jak wiele państw, stawia czoła temu zagrożeniu. Zmieniło się też życie codziennie Polaków. Zamknięte są szkoły, niektóre instytucje publiczne oraz wiele obiektów handlowych. Obowiązuje stan zagrożenia epidemicznego. Najważniejsze jest powstrzymanie rozprzestrzeniania się wirusa między ludźmi. Powodzenie kwarantanny zależy od każdego z nas. Dlatego jeśli to możliwe pozostańmy w domach, ograniczmy bezpośrednie spotkania i bezwzględnie stosujmy środki ostrożności. 

Narew info | www.narew.info | Polub dziś nasz Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe