W Szpitalu Ogólnym w Kolnie został tymczasowo zamknięty Oddział Wewnętrzny

  • 23.03.2020, 22:17 (aktualizacja 23.03.2020, 22:24)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
W Szpitalu Ogólnym w Kolnie został tymczasowo zamknięty Oddział Wewnętrzny pixabay.com
Działamy zgodnie z procedurami, żeby zapewnić bezpieczeństwo pracownikom Szpitala i mieszkańcom - mówi Starosta Kolneński, Tadeusz Klama. Dlatego jako Przewodniczący Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego wraz ze Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Kolnie i dyrekcją Szpitala Ogólnego podjął decyzję o zamknięciu jednego z jego oddziałów. Jest to związane z podejrzeniem zarażenia koronawirusem u jednego z pacjentów placówki.

W Szpitalu Ogólnym w Kolnie został tymczasowo zamknięty Oddział Wewnętrzny - mówi Starosta, Tadeusz Klama -  nie są przyjmowani pacjenci oraz personel Oddziału nie może opuścić Szpitala do czasu otrzymania wyników testów u pacjenta podejrzanego o zakażenie koronawirusem. Podkreślam, że pozostałe oddziały szpitala pracują normalnie.


Do tej pory w kolneńskim Szpitalu było trzech pacjentów z podejrzeniem koronawirusa i wszyscy trafili do łomżyńskiego Szpitala z kolneńskiej Izby Przyjęć.

Ten pacjent najpierw został przyjęty na Oddział Wewnętrzny, a dopiero potem wykazał objawy, które skłoniły lekarzy do wykonania badań. U poprzednich kolneńskich pacjentów badania nie potwierdziły zarażania. Miejmy nadzieje, że i w tym przypadku również tak będzie. Ale, żeby zachować wszystkie standardy i zadbać o bezpieczeństwo pracowników Szpitala, pacjentów i mieszkańców Powiatu, zdecydowaliśmy się na zamknięcie oddziału do czasu otrzymania wyników badań - informuje Starosta, Tadeusz Klama

Pacjent z podejrzeniem zarażenia koronawirusem został już przewieziony przystosowaną do tego karetką do Jednoimiennego Szpitala Zakaźnego w Łomży i nie wymagał respiroterapii.

Ten przypadek pokazuje nam jak ciężką pracę wykonują pracownicy szpitala. Dlatego apeluję do wszystkich: jeżeli będziecie badani, traficie do lekarza czy szpitala - bądźcie szczerzy. Jest taka akcja : NieKlamRatownikom. Nie ukrywajcie tego, że wróciliście zza granicy, że mieliście kontakt z kimś kto jest na kwarantannie, albo że macie wysoką temperaturę. Szczerość gwarantuje bezpieczeństwo ratowników i pacjentów. - dodaje Tadeusz Klama.

Kolneński Szpital posiada w tej chwili wystarczającą ilość środków ochrony indywidualnej. Na Izbie Przyjęć pielęgniarki i lekarze są zaopatrzeni w maseczki hepa, kombinezony, fartuchy i rękawice. Osoba, która miała bezpośredni kontakt z podejrzanym pacjentem była dobrze zabezpieczona

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe