Łomżyński szpital ma sprzymierzeńców

  • 24.03.2020, 01:40 (aktualizacja 24.03.2020, 01:44)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Łomżyński szpital ma sprzymierzeńców
Do Szpitala Wojewódzkiego w Łomży, który w coraz większym stopniu zaangażowany jest w walkę z epidemią COVID-19, docierają kolejne dostawy, które uzupełniają "arsenał" placówki. Pochodzą z oficjalnych źródeł, ale także są wyrazem solidarności ze strony firm i instytucji.

Kilka dni temu z pomocą pospieszyli  właściciele Ubojni Rytel w Podgórzu koło Łomży. Anna i Robert Rytel przekazali szpitalowi maseczki, specjalistyczne maseczki węglowe, ponad 700 litrów płynu do dezynfekcji i 100 tysięcy par jednorazowych rękawiczek za około 50 tysięcy złotych. Firma używa tego rodzaju sprzętu ochronnego w swojej działalności i postanowiła w „geście serca” podzielić się z personelem medycznym.

W poniedziałek (23 marca) do magazynów szpitalnych w Łomży trafiły cztery europalety (łącznie ponad 2600 kilogramów) zapełnione sokami jabłkowymi i pomarańczowymi oraz wodą mineralną. Dojechały do Łomży z Suwałk. Kilkanaście minut później kolejny przedsiębiorca z Ziemi Łomżyńskiej, Stanisław Najda właściciel firmy Sonarol w Jedwabnem, dowiózł swój podarunek – 1000 maseczek bawełnianych. To także gest z poczucia solidarności i wdzięczności wobec trudnej i odpowiedzialnej pracy lekarzy i pielęgniarek – wyjaśnił ofiarodawca.

- Jestem ogromnie wdzięczny za każdy taki gest – mówi Marek Olbryś, wicemarszałek województwa podlaskiego. – Jestem człowiekiem Solidarności i to słowo ma dla mnie niezwykłe znaczenie. Tego rodzaju Solidarność jest wielkim wsparciem w trudnych czasach.

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Łomżynianka
Łomżynianka 24.03.2020, 02:27
Brawo! Jednak można!!! I to jest prawdziwa solidarność! A ci co potrafią jedynie nogi podkładać, niech ze wstydu na ulicy się nie pokazują.

Pozostałe