Finansowe wsparcie miasta w walce z koronawirusem

  • 25.03.2020, 08:08
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Finansowe wsparcie miasta w walce z koronawirusem
Wymazówki na potrzeby Pogotowia Ratunkowego w Łomży oraz odczynniki do testów dla potrzeb Sanepidu zamierzają zakupić władze Łomży. Rada Miejska Łomży na wniosek prezydenta Mariusza Chrzanowskiego na ten cel w budżecie miasta wygospodarowała 60 tysięcy złotych. To kolejne działania podejmowane przez łomżyński samorząd w walce z koronawirusem.

Kwota 37.600 złotych ma zostać przeznaczona na  zakup 12 tysięcy sztuk wymazówek dla potrzeb Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Łomży. Natomiast 22.400 złotych zostanie przeznaczone na zakup odczynników do testów dla potrzeb Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Łomży. Sanepid złożył zapotrzebowanie na  zakup tysiąca takich odczynników, których łączny koszt jest szacowany na około 155 tysięcy złotych. Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski apeluje do okolicznych samorządów o współfinansowanie tych zakupów.

Warto dodać, że już wcześniej w ramach walki z koronawirusem w budżecie Łomży wygospodarowano 50 tysięcy złotych na zakup dwóch respiratorów do karetek Pogotowia Ratunkowego. Ponad 4 tysiące zł zostało przeznaczone na zakup materiału, z którego uszytych ma zostać około 5 tysięcy maseczek. Planowany jest również zakup płynów do dezynfekcji.

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe