Anna i Robert Lewandowscy, WOŚP, Anna i Robert Rytel oraz setki innych wspierają szpital w Łomży!

  • 25.03.2020, 08:43 (aktualizacja 25.03.2020, 10:34)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Anna i Robert Lewandowscy, WOŚP, Anna i Robert Rytel oraz setki innych wspierają szpital w Łomży!
W czasie epidemii widać jak Polacy potrafią się wspierać i jednoczyć. Przykładów jest naprawdę wiele i trudno opisać je wszystkie. Między innymi Dominika Kulczyk, prezes Kulczyk Foundation i przewodnicząca rady nadzorczej spółki Polenergia przekaże 20 mln zł na pomoc w walce z pandemią koronawirusa w Polsce, ale to nie wszystko. Anna i Robert Lewandowscy przekazali 4 miliony zł na pomoc szpitalom jednoimiennym. Około 200 000 zł trafi do szpitala w Łomży.

Również Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wesprze szpital w Łomży. Fundacja przekazała 20 milionów na walkę z koronawirusem.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zdecydowała o przeznaczeniu 4 milionów złotych na zakup łóżek do intensywnej terapii, które z końcem kwietnia, trafią do wytypowanych, wspólnie z Ministerstwem Zdrowia, placówek. Przede wszystkim chodzi tutaj o 19 szpitali zakaźnych jednoimiennych, które powstały w całej Polsce. Między innymi taki szpital powstał także w Łomży - Krzysztof Dobies polskiemu radiu Białystok

Nie brakuje również mniejszych inicjatyw i przekazywania sprzętu, które opisywaliśmy w artykule Piękny gest dla szpitala w Łomży. Wtedy Anna i Robert Rytel- właściciele Ubojni Rytel w Podgórzu, przekazali szpitalowi niezbędne do ratowania życia i zdrowia środki o wartości około 50 000 zł.

Kolejną wspaniałą akcją jest "zrzutka" na "Wsparcie personelu Łomżyńskiego Szpitala Zakaźnego" zorganizowana na jednym z portali.

Oddolna inicjatywa mieszkańców Łomży mająca na celu wsparcie personelu i zarządu Łomżyńskiego Szpitala Wojewódzkiego, który decyzją władz został wyznaczony do walki z pandemią Koronawirusa. Zebrane środki zostaną w całości przekazane Dyrekcji Szpitala na zakup niezbędnych rzeczy, które uznają za potrzebne - czytamy w opisie zbiórki zorganizowanej przez Marcina Grodzkiego

Do końca akcji pozostało 19 dni, a zebrano już 23 196 złotych. (STAN NA 25.03.2020)

Wczoraj ruszyła kolejna internetowa zbiórka tym razem na  potrzeby zabezpieczenia zespołów ratunkowych w Łomży przed koronawirusem. 

Wobec zagrożenia jakie niesie za sobą pandemia koronawirusa COVID 19 z troską o to, byśmy jako Pogotowie Ratunkowe w Łomży mogli pomóc jak największej liczbie osób, zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc finansową - czytamy w opisie zbiórki zorganizowanej przez Monikę Orłowską-Laskowską

Link to akcji pod linkiem TUTAJ 

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
potrzymaj mi piwo.
potrzymaj mi piwo. 25.03.2020, 16:49
Może łomżyńscy Janusze biznesu poczują zew sumienia i coś dorzucą. Oby...

Pozostałe