Policja na ulicach Łomży zachęca o pozostanie w domach [VIDEO]

  • 26.03.2020, 09:09 (aktualizacja 26.03.2020, 09:13)
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
Policja na ulicach Łomży zachęca o pozostanie w domach [VIDEO]
W związku z panującą pandemią koronawirusa w Polsce, władze apelują o rozsądek i w każdy możliwy sposób starają się namawiać o zachowanie rozwagi i ostrożności. Również policja postanowiła przyłączyć się do akcji „#ZostańWdomu”. Na ulicach całego kraju usłyszeć można komunikat nawołujący o poddanie się domowej kwarantannie i pozostanie w domach.

„Tu policja. W związku z epidemią koronawirusa prosimy nie grupować się i dla własnego bezpieczeństwa pozostać w domach”.

Takie hasło od kilku dni możemy usłyszeć na terenie województwa podlaskiego, a także na opustoszałych ulicach w Łomży, gdzie funkcjonariusze emitują komunikaty ostrzegawcze przez megafony z policyjnych radiowozów. To przesłanie to nie tylko nawoływanie o rozwagę i odpowiedzialność, ale również gest solidarności z całym społeczeństwem i przyłączeniem się policji do akcji #zostanwdomu.

W tym trudnym dla wszystkich czasie niezwykle ważne jest by być posłusznym i stosować się do poleceń wszystkich funkcjonariuszy. Dlatego właśnie policjanci apelują o odpowiedzialne i rozsądne zachowanie w szczególności o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń, ale także o współpracę i realizowanie poleceń służb. Ponadto w działaniach informacyjnych policjantów z Łomży wspierać będą również Strażnicy Miejscy.

Jak możemy zauważyć, wszyscy na wszelakie sposoby próbują walczyć z koronawirusem i zminimalizować ryzyko zakażenia. Interwencje rządu, czy w tym przypadku służb mundurowych, mają przypominać nam, jak istotna jest troska o zdrowie. Jednak trzeba pamiętać, iż musimy troszczyć się o bezpieczeństwo nie tylko swoje, ale również innych ludzi.

„Liczymy na Waszą odpowiedzialność i rozsądek, nie tylko dzisiaj, ale także przez cały czas trwania epidemii”.

My również podpisujemy się pod tym apelem.

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe