Przecież wiesz jak bardzo kocham Mamę i ty swoją też .... czyli apel medyków - [VIDEO]

  • 26.03.2020, 12:32 (aktualizacja 26.03.2020, 13:15)
  • Tylko dobre informacje
Przecież wiesz jak bardzo kocham Mamę i ty swoją też .... czyli apel medyków - [VIDEO] PASSIO, wideo screen
"Ten krótki apel kieruję do Ciebie i chcę byś posłuchał go. Tak chciałabym mieć rodziców u siebie... To jest apel do całego społeczeństwa. Pamiętaj - wzywając służby powiedz prawdę. Każdy z nas potrzebuje ich zdrowych!" - taki tekst możemy przeczytać pod coverem "Nie okłamuj ratowników", którzy stworzyli rzeszowscy ratownicy medyczni z grupy PASSIO.

 

Przesłanie coveru jest proste, ale w czasach epidemii szalenie ważne. Ratownicy medyczni apelują, by przy wzywaniu karetki nie zatajać informacji o tym, że miało się kontakt z osobą zarażoną koronawirusem lub wróciło się z zagranicy.

Bez takiej informacji służby medyczne nie mogą się prawidłowo chronić przed zagrożeniem. Konieczna jest wówczas 14-dniowa kwarantanna, a to oznacza, że przez tyle dni nie będą mogli widzieć się z bliskimi, w tym małymi dziećmi, które czekają na ich powrót z pracy:

"Przecież wiesz jak bardzo kocham Mamę
i ty swoją też
niechaj do domu wróci po dyżurze.
To dziś w Twoich rękach jest" - słyszymy w piosence.

 

 

Dlatego bądźmy odpowiedzialni. Dbajmy o siebie i innych. Jeśli wiemy, że możemy być chorzy, nie przychodźmy też na SOR czy do przychodni.

Zarazimy wówczas personel i innych pacjentów.

Zadzwońmy wówczas na bezpłatną linię NFZ 800 190 590. Tam uzyskamy informacje, gdzie szukać pomocy bezpiecznie.

 

Tylko dobre informacje

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe