Biuro Senatora Marka Komorowskiego w Zambrowie. Tak, ale jeszcze nie teraz

  • 26.03.2020, 13:31 (aktualizacja 26.03.2020, 14:42)
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
Biuro Senatora Marka Komorowskiego w Zambrowie. Tak, ale jeszcze nie teraz
W związku z panującą pandemią koronawirusa w Polsce, wiele miejsc pracy zostało tymczasowo zamkniętych. Różne instytucje zawiesiły swoją działalność bądź pracują w ograniczonym wymiarze czasu. Również posłowie czy senatorowie naszego regionu ograniczyli spotkania z mieszkańcami. Przez zaistniałą sytuację wstrzymane zostało otwarcie biura senatorskiego Marka Adama Komorowskiego w Zambrowie.

Ze względu na ogłoszony stan zagrożenia epidemicznego w kraju, planowane na marzec br. oficjalne otwarcie Biura Senatorskiego Marka Adama Komorowskiego, mieszczące się przy ul. Raginisa 6 w Zambrowie zostało odwołane. Jednakże ze względu na dalsze ograniczenia w kontaktach, działalność biura senatorskiego została ograniczona do minimum i polega aktualnie jedynie na pracy zdalnej. To samo tyczy się placówki w Łomży przy ul. Długiej 24. Z biurem senatorskim można natomiast kontaktować się drogą elektroniczną, telefoniczną lub mailem, a także poprzez zostawianie różnego rodzaju pism w skrzynce pocztowej, która znajduje się przy każdym biurze poselskim.

Ponadto senator Marek Adam Komorowski przyłącza się do wszystkich zaleceń i apeli związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem koronowirusa. Podkreśla o zachowaniu rozsądku i zastosowania się do wskazań ministra zdrowia i głównego inspektora sanitarnego. Akcentuje także o ograniczenie do niezbędnego minimum aktywności zarówno zawodowej jak i społecznej, jednocześnie życząc wytrwałości, a przede wszystkim zdrowia.

30. rocznica odrodzenia samorządu terytorialnego w cieniu epidemii

Mimo, iż prace senatorów w jakimś stopniu zostały storpedowane i przyhamowane, to trzeba jednak zaznaczyć, iż na ostatnim posiedzeniu, które odbyło się w marcu, Senat RP podjął okolicznościową uchwałę w związku z 30. rocznicą uchwalenia reformy samorządowej. Ów reforma polegała przede wszystkim na przełamaniu monopolu totalitarnego państwa i to właśnie ona zapoczątkowała podział administracyjny Polski, jaki mamy po dziś dzień. Cała inicjatywa ma również związek z pierwszymi demokratycznymi wyborami do rad gmin, które odbyły się 27 maja 1990 r. W 2000 r. na pamiątkę tamtego wydarzenia ustanowiono Dzień Samorządu Terytorialnego, obchodzony właśnie 27 maja.

Dopełnieniem całej reformy samorządowej było wprowadzenie bezpośrednich wyborów wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, a takowe bezpośrednie wybory po raz pierwszy odbyły się 27 października oraz 10 listopada 2002 r.

Senat Rzeczypospolitej Polskiej jako patron odrodzenia się polskiego samorządu podejmując okolicznościową uchwałę oddał hołd zarówno wszystkim twórcom reformy samorządowej jak i samym samorządom za dorobek wszystkich kadencji polskiego samorządu wyrażając uznanie i podziękowanie za działalność „pro publico bono” tzn. dla dobra publicznego.

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe