Samorządowcy województwa podlaskich apelują o pozostaniu w domu

  • 27.03.2020, 10:56 (aktualizacja 27.03.2020, 11:30)
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
Samorządowcy województwa podlaskich apelują o pozostaniu w domu
Epidemia koronawirusa zatacza coraz większe kręgi zarówno na świecie jak i w Polsce. Ministerstwo Zdrowia poinformowało, iż do tej pory (27.03) w kraju znajduje się ponad 1200 osób zakażonych COVID-19, przy czym znanych jest już 16 przypadków śmiertelnych. Bezprecedensowe i stanowcze działania, jakie inicjuje rząd, mają za zadanie zapewnić bezpieczeństwo obywatelem i zminimalizować ryzyko zakażenia. Podejmowane inicjatywy jak np. #zostanwdomu mają zachęcić do pozostania w domach i przestrzegania procedur, które wprowadziło polskie państwo. W województwie podlaskim natomiast, wystosowany został specjalny i wspólny apel samorządowców, na czele z marszałkiem Arturem Kosickim, do mieszkańców regionu o podporządkowanie się wszelkim dyrektywom i rozporządzeniom, które przedstawił rząd.

- Bardzo dziękuję samorządowcom, którzy postanowili zaangażować się w akcję i wystosować nasz wspólny apel. Cieszę się, że prezydenci miast, starostowie, burmistrzowie i wójtowie tak licznie poparli tę inicjatywę. Teraz to najważniejsze przesłanie: ZOSTAŃMY W DOMU ma szansę dotrzeć do wszystkich mieszkańców naszego regionu – mówi Marszałek Województwa Podlaskiego.

Te słowa to reakcja Artura Kosickiego na to, z jak wielką aprobatą i akceptacją spotkała się jego inicjatywa. 132 samorządowców, w tym Zarząd Województwa Podlaskiego, 3 prezydentów miast, 14 starostów, 34 burmistrzów oraz 76 wójtów. Tylu przedstawicieli podlaskich władz podpisało i wystosowało wspólny apel, z inicjatywy marszałka Artura Kosickiego, do mieszkańców regionu: „ZOSTAŃMY W DOMU”.

Epidemia koronawirusa sprawia, że wszyscy patrzymy w jednym kierunku. Najważniejsze jest zdrowie i bezpieczeństwo całego społeczeństwa. W tym przypadku nie są to już tylko banalne, błahe i puste hasła. W dobie dzisiejszego kryzysu, te słowa nabrały zupełnie innej perspektywy, innego wydźwięku.

Najważniejsi ludzie w województwie podlaskim mówią dziś jednym silnym, stanowczym głosem, ponad wszelkimi podziałami i po raz kolejny przypominają, że niezwykle ważne jest by stosować się do poleceń państwa.

- Najważniejszym, co wszyscy musimy zrobić, jest pozostanie w naszych domach i wychodzenie z nich tylko wtedy, gdy to absolutnie konieczne- apelują władze

Zwracają również uwagę na fakt, iż tak naprawdę cała epidemia w Polsce zaczyna się rozwijać, a najgorsze może dopiero nastąpić, gdyż wirus rozprzestrzenia się w błyskawicznym tempie. Jednakże mocno akcentują przy tym, iż de facto to wszystko jest w naszych rękach.

- Dziś tylko od nas samych, od naszych decyzji zależy, w jakiej sytuacji nasz kraj i region będzie za kilka tygodni. Utrzymanie tego stanu będzie sprawdzianem dla nas wszystkich.

Ponadto przypominają, że wystarczy tylko jedna osoba, która nie zastosuje się do wytycznych przekazanych przez rząd, do zarażenia dziesiątek czy setek mieszkańców. Dobitnie mogliśmy zauważyć to w innych krajach, a w szczególności we Włoszech, gdzie znajduje się europejskie epicentrum SARS-CoV-2.

Istotną rzeczą jest również, że wcale nie musimy być świadomi, iż jesteśmy nosicielami patogenu. Wirus przenosi się drogą kropelkową, czyli m.in. podczas kasłania, kichania czy nawet mówienia, a często niestety rozwija się bezobjawowo. Dlatego właśnie tak bardzo ważne jest poddanie się domowej kwarantanie i przestrzegania procedur.

- Nasze odpowiedzialne zachowanie podczas tego trudnego czasu na pewno przyniesie korzyści w przyszłości i pomoże nam wrócić do normalności najszybciej jak to możliwe. Dziękujemy Wam za zaangażowanie i odruchy serca wobec potrzebujących – starszych, niesamodzielnych oraz pracowników ochrony zdrowia- mówią samorządowcy - Dlatego w tym szczególnym czasie najgłośniej musi wybrzmieć jedno zdanie: „ZOSTAŃMY W DOMU!”- dodają władze

Pamiętajmy, że los innych zależy również od nas samych. Nie zapominajmy o tym i  ZOSTAŃMY W DOMACH.

 

WSPÓLNY APEL DO MIESZKAŃCÓW WOJEWÓDZTWA PODLASKIEGO

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe