Kolejne osoby w województwie zakażone koronawirusem

  • 27.03.2020, 10:44 (aktualizacja 27.03.2020, 13:33)
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
Kolejne osoby w województwie zakażone koronawirusem
Podlaski Urząd Województwa poinformował o kolejnych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. W sumie do tej pory w regionie zanotowano szesnaście przypadków zakażenia SARS-CoV-2.

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenia koronawirusem u dwóch osób z powiatu łomżyńskiego. Są to mężczyzna w sile wieku, a także starsza kobieta, którzy objęci są kwarantanną. Trzecią osobą jest starszy mężczyzna z Białegostoku, który w tym momencie jest hospitalizowany. Władze poinformowały również, iż trwają czynności epidemiologiczne dotyczące osób z najbliższego kontaktu zakażonych.

Podlaski Urząd Wojewódzki w Białymstoku pozostaje w stałym kontakcie ze wszystkimi służbami i instytucjami, które są zaangażowane w działania epidemiologiczne. Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego monitoruje całodobowo sytuację w regionie i jest gotowe do podjęcia działań zgodnie z odpowiednimi procedurami

Przypominamy równocześnie, że jeśli w ciągu ostatnich 14 dni byłeś w rejonie występowania koronawirusa i miałeś kontakt z osobą chorą lub zakażoną koronawirusem SARS-CoV-2 to bezzwłocznie, telefonicznie powiadom stację sanitarno-epidemiologiczną. Zalecamy stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na specjalnej stronie gov.pl – http://www.gov.pl/koronawirus.

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe