Mazowsze. Wiadomości z regionu odc. 125 - [VIDEO]

  • 28.03.2020, 09:39 (aktualizacja 28.03.2020, 09:41)
  • Narew info | www.narew.info | Polub dziś nasz Facebook
Mazowsze. Wiadomości z regionu odc. 125 - [VIDEO]
Miniony tydzień w województwie mazowieckim.

150 milionów na walkę z koronawirusem 

Zarząd Województwa Mazowieckiego zdecydował o uruchomieniu projektu unijnego, dzięki któremu do mazowieckich placówek trafi m.in. najbardziej potrzebny sprzęt ratujący życie, a także środki ochrony. Jego wartość wyniesie aż 150 milionów złotych. 


Sprzęt medyczny trafia do mazowieckich szpitali

Stan epidemii. Trwają kolejne zakupy sprzętu dla mazowieckich szpitali z rezerwy kryzysowej, w puli której jest w sumie 10, 5 miliona złotych. Jedną z placówek, która otrzyma wsparcie jest Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Ostrołęce im. dr Józefa Psarskiego. Trafi tu m.in. 15 respiratorów, a także 15 zamgławiaczy dezynfekujących. 
 

 

Unikatowa osiemnastowieczna marmoryzacja ołtarza w Ratowie odsłonięta

Stowarzyszenie Komitet Społeczny "Ratujmy Ratowo" chce przywrócić pierwotny wystrój wnętrza XVIII-wiecznego kościoła dawnego klasztoru bernardynów, w którym obecnie znajduje się Sanktuarium św. Antoniego Padewskiego. Prace związane z rewitalizacją ratowskiego kompleksu klasztornego prowadzone były od 2012 roku. W tym czasie wykonano m.in. kompleksowy remont dachu oraz elewacji zewnętrznej zabytkowych zabudowań. Po rewitalizacji budynków klasztornych przyszedł czas na wyposażenie ratowskiego kościoła św. Atoniego. Obecnie, dzięki dofinansowaniu samorządu województwa mazowieckiego renowacji poddano ołtarz Matki Boskiej Śnieżnej, a dokładnie postument oraz mensę ołtarza. W trakcie pierwszego etapu prac renowacyjnych ołtarza, usunięto wtórne warstwy malarskie i na cokole ołtarza odsłonięto unikatową oryginalną malaturę.


Zostań w domu i zwiedzaj mazowieckie Muzea   

Czasowe zamknięcie instytucji kultury dla gości nie oznacza, że trzeba zrezygnować z kulturalnej aktywności. Samorządowe placówki przygotowały wiele atrakcji, z których warto skorzystać online. Za darmo, nie wychodząc z domu, można odwiedzić różne zakątki regionu. Ciekawą ofertę przygotowało Muzeum Romantyzmu w Opinogórze, które zaproponowało projekt „Muzeum w sieci”. Na fejsbukowej stronie muzeum można uczestniczyć w konkursach i zabawach kierowanych do wirtualnych gości w każdym wieku.

Narew info | www.narew.info | Polub dziś nasz Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe