Maseczki trafią do szpitala i seniorów

  • 28.03.2020, 12:49 (aktualizacja 28.03.2020, 12:50)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Maseczki trafią do szpitala i seniorów
W sytuacji rozprzestrzeniania się koronawirusa towarem pierwszej potrzeby stały się maseczki ochronne. Już na początku przyszłego tygodnia część z nich, które we współpracy z Urzędem Miejskim w Łomży szyje Stowarzyszenie Motocyklistów Łomżyńskich Wild Dogs, ma trafić do Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży. Na tym nie koniec, bo niezbędne zabezpieczenie w dobie pandemii otrzymają również osoby starsze posiadające Łomżyńską Kartę Seniora. W ich szycie zaangażowali się pracownicy łomżyńskiej oświaty i mieszkańcy.

W ubiegłym tygodniu łomżyński magistrat za ponad 4 000 zł zakupił materiał z bawełny, z którego Stowarzyszenie Motocyklistów Łomżyńskich Wild Dogs uszyje około 5000 maseczek. Dodatkowo miłośnicy jednośladów przekażą 2500 sztuk maseczek uszytych ze środków własnych. - Ruszyliśmy pełną parą, w poniedziałek będziemy mieli ponad tysiąc maseczek – mówi Andrzej Kowalewski, właściciel zakładu krawieckiego i skarbnik stowarzyszenia.

Część maseczek, trafi do Szpitala Wojewódzkiego w Łomży, w którym obecnie przebywają pacjenci zakażeni koronawirusem SARS-CoV-2, mimo, że nie będą one posiadały atestów, to dla placówki przemianowanej w jednoimienny szpital zakaźny będą przydatne. - Każda maseczka stanowi barierę ochronną. Będziemy mogli je wykorzystać dla personelu, który w danym momencie nie będzie w bezpośrednim kontakcie z chorym pacjentem – przekazuje dr Joanna Chilińska, pełniąca obowiązki zastępcy dyrektora szpitala.

Kolejne maseczki mają trafić do mieszkańców Łomży, a w pierwszej kolejności do osób starszych posiadających Łomżyńską Kartę Seniora. - Widać jak bardzo dużo osób chce pomagać. To budujące, że potrafimy solidaryzować się w tym trudnym dla nas wszystkich momencie – mówi prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.

W szycie maseczek dla seniorów zaangażowali się w tzw. czynie społecznym pracownicy łomżyńskich placówek oświatowych oraz uczestnicy Centrum Integracji Społecznej. Zostaną one dostarczone bezpośrednio do mieszkań seniorów m.in. przez wolontariuszy i strażników miejskich.

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Robert T
Robert T 28.03.2020, 13:28
Wspaniala inicjatywa.
Czy seniorzy muszą sie zglaszac w celu uzyskania maseczki?czy potrzebna jest karta seniora?

Pozostałe