Pracownik szpitala w Łomży z pozytywnym testem na COVID-19

  • 29.03.2020, 18:23 (aktualizacja 29.03.2020, 18:25)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Pracownik szpitala w Łomży z pozytywnym testem na COVID-19
Liczba osób z pozytywnym wynikiem koronawirusa ciągle rośnie. Bardzo skomplikowała się sytuacja w Łomży gdzie zarażony został jeden z techników radioterapii szpitala, który decyzją wojewody został przekształcony na placówkę jednoimienną. Informację o pozytywnym wyniku pracownika potwierdził pełniący obowiązki dyrektora Jacek Roleder. 

W Szpitalu Wojewódzkim im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży (województwo podlaskie) - który został przekształcony w szpital zakaźny do leczenia chorych na COVID-19 - koronawirusa potwierdzono u technika radioterapii. 10 kolejnych pracowników czeka na wyniki testów. A placówka tymczasowo potrzebuje personelu z innych szpitali. I prosi o pomoc wojewodę - informuje tvn24.pl

Z informacji przekazywanych przez Ministerstwo Zdrowia na godzinę 15 mamy w Polsce 54 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.

Potwierdzone nowe przypadki dotyczą: 22 osób z woj. małopolskiego, 10 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 8 osób z woj. łódzkiego, 5 osób z woj. podkarpackiego, 4 osób z woj. pomorskiego, 3 osób z woj. zachodniopomorskiego oraz 2 osób z woj. lubelskiego.

Ministerstwo informuje z przykrością, że w szpitalu w Raciborzu zmarła kolejna osoba zakażona koronawirusem. To 82-letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące.

W sumie liczba zakażonych koronawirusem:1771/20 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe