Pierwsze maseczki trafiły do szpitala

  • 30.03.2020, 15:47 (aktualizacja 30.03.2020, 16:12)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Pierwsze maseczki trafiły do szpitala
Około 1200 maseczek ochronnych, uszytych przez Stowarzyszenie Motocyklistów Łomżyńskich Wild Dogs z materiału jaki zakupił łomżyński Ratusz, trafiło do Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży. Na ręce pełniącego obowiązki dyrektora Jacka Roledera przekazał je zastępca prezydenta Andrzej Stypułkowski. Choć nie posiadają atestów, placówce przemianowanej w jednoimienny szpital zakaźny, będą bardzo przydatne.

W sytuacji rozprzestrzeniania się koronawirusa maseczki ochronne stały się towarem pierwszej potrzeby.

 Każda maseczka stanowi barierę ochronną. Będziemy mogli je wykorzystać dla personelu, który w danym momencie nie będzie w bezpośrednim kontakcie z chorym pacjentem – tłumaczy dr Joanna Chilińska, p. o. zastępcy dyrektora szpitala.

Bawełniane maseczki, wielokrotnego użytku są szyte przez Stowarzyszenie Motocyklistów Łomżyńskich Wild Dogs z materiału jaki za ponad 5000 zł zakupił magistrat.

 Wielokrotnie otrzymywaliśmy wsparcie ze strony miasta. W ten sposób chcemy się odwdzięczyć i solidaryzować się w tym trudnym dla nas wszystkich momencie – informuje Andrzej Kowalewski, właściciel zakładu krawieckiego i skarbnik stowarzyszenia.

Łącznie zostanie uszytych około 5000 maseczek. Dodatkowo miłośnicy jednośladów przekażą miastu 2500 sztuk, które uszyją ze środków własnych. Niezbędne zabezpieczenie w dobie pandemii otrzymają również osoby starsze posiadające Łomżyńską Kartę Seniora. W ich szycie w tzw. czynie społecznym zaangażowali się także pracownicy łomżyńskiej oświaty i mieszkańcy miasta.

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe