Kolejny sezon z bocianią rodziną w Dolinie Narwi [VIDEO]

  • 30.03.2020, 17:07 (aktualizacja 30.03.2020, 17:19)
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
Kolejny sezon z bocianią rodziną w Dolinie Narwi [VIDEO]
Pamiętacie Państwo naszych bocianich celebrytów z doliny Narwi - Raczkę i Czacha? Łomżyński Park Krajobrazowy Doliny Narwi w ramach utrzymania ciągłości projektu "Ochrona bociana białego w dolinach rzecznych Polski Wschodniej." LIFE15 NAT/PL/000728 - LIFEciconiaPL także w tym roku rusza z transmisją online z ich gniazda.

W zeszłym roku pierwszy bocian na tym gnieździe pojawił się 27 marca, samica dołączyła do niego 4 kwietnia. Gniazdo opuściła trójka młodych. A jak będzie w tym roku?

Jak donosi Łomżyński Park Krajobrazowy Doliny Narwi w obserwowanym gnieździe, choć bardzo zmęczony, ale zadowolony pojawił się już tegoroczny, bociani celebryta. Odpoczywa, poprawia gniazdo i oczekuje na partnerkę. Nie tylko on, bo także wielu innych biało-czarnych ptasich “gentlemanów”. Jak chociażby ten z Siemienia Nadrzecznego (na naszym zdjęciu), który partnerkę ma już u swojego boku. Teraz mogą oboje radośnie śpiewać swoje miłosne pieśni. 

A bocianie życie można podglądać tutaj: PODEJRZYJ BOCIANA

To doskonała okazja do tego, by w tym trudnym czasie, choć chwilę sprawić sobie odrobinę radości z obcowania z naturą „na żywo”.

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe