KGHM Polska Miedź z pomocą dla szpitala w Łomży

  • 31.03.2020, 14:22 (aktualizacja 31.03.2020, 14:32)
  • Red
KGHM Polska Miedź z pomocą dla szpitala w Łomży
Pandemia koronawirusa w Polsce mobilizuje wszystkich do działania. Wzajemna pomoc w zapobieganiu rozprzestrzeniania się COVID-19 jest już praktycznie powszechna w całym kraju. Fundacja KGHM Polska Miedź również postanowiła przyłączyć do walki z koronawirusem i przekazać tysiące litrów płynu do dezynfekcji, Szpitalowi Wojewódzkiemu w Łomży.

W obecnej rzeczywistości każda pomoc jest szalenie istotna. Na pewno ważny i pocieszający jest fakt, iż właśnie tej pomocy ciągle przybywa. Na gest empatii, ale i solidarności w związku z walką z SARS-CoV-2 zdecydowała się także Fundacja KGHM Polska Miedź. W ramach darowizny, przekazała ona 20 tysięcy litrów płynu do dezynfekcji „Nitrosept”, który otrzymają szpitale, hospicja i inne placówki medyczne na terenie całej Polski. Ponad 1000 litrów płynu trafiło również do Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży.

To część pomocy w przeciwdziałaniu rozprzestrzenia się koronawirusa w kraju. Jak zaznaczają przedstawiciele fundacji, KGHM Polska Miedź na bieżąco reaguje na prośby dotyczące wsparcia w powstrzymaniu epidemii. Do tej pory Polska Miedź wraz ze spółkami z Grupy Kapitałowej KGHM włączyła się m.in. w produkcję środków do dezynfekcji (specjalną linię technologiczną uruchomiła spółka NITROERG produkując płyn Nitrosept) czy produkcję maseczek i fartuchów ochronnych Ponadto fundacja KGHM wsparła również m.in. zakup respiratorów.

Warto również wspomnieć, iż do Polski trafił także pierwszy z transportów ze sprzętem medycznym zakupionym przez KGHM w Chinach. Lubińska spółka dokonała zakupu specjalistycznego sprzętu o łącznej wartości ok. 60 mln zł. W sumie przetransportowanych będzie 600 tys. masek medycznych, ponad 250 tys. kombinezonów, kilkadziesiąt tysięcy par gogli ochronnych oraz około 150 respiratorów. Sprzęt, który docelowo trafić ma do szpitali, przychodni oraz innych służb sanitarnych, zostanie przekazany do dyspozycji Ministerstwa Zdrowia, które będzie decydować o jego dokładnym przeznaczeniu.

Jak widzimy, podobne gesty i działania z całą pewnością są budujące i napawają optymizmem na przyszłość.

red_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe