Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 25 kwietnia 2024 08:42

Politechnika Białostocka wspiera łomżyński szpital

W dobie kryzysu wywołanego przez pandemię koronawirusa, niesłychanie ważna jest każda możliwa pomoc. Epidemia COVID-19 sprawiła, że wszyscy starają się pomagać w jakikolwiek sposób. Szycie maseczek ochronnych, produkcja rękawic, przekazywanie różnego rodzaju środków bezpieczeństwa, higienicznych, a także finansowych, stały się powszechne. Również Politechnika Białostocka postanowiła przyłączyć się do walki z koronawirusem przekazując ochronne przyłbice medyczne m.in. Szpitalowi Wojewódzkiemu w Łomży.
Politechnika Białostocka wspiera łomżyński szpital

Autor: https://pb.edu.pl/

Solidarność, empatia czy mobilizacja w działaniach to hasła, które bardzo często możemy słyszeć w ostatnim czasie. Na szczęście nie są one zwykłymi frazesami lecz mają faktyczne pokrycie w czynach. Po PWSIP w Łomży, kolejna uczelnia w regionie decyduje się pomóc m.in. łomżyńskiemu szpitalowi. Wydział Mechaniczny Politechniki Białostockiej postanowił wyprodukować 200 ochronnych przyłbic medycznych, które trafiły do podlaskich szpitali zakaźnych. Oprócz maseczek i rękawic, to w tej chwili podstawowy sprzęt ochronny dla lekarzy, pielęgniarek oraz ratowników medycznych, którzy znajdują się na pierwszej linii frontu w walce z koronawirusem.

Do wsparcia i pomocy, dołączyły firmy współpracujące z Politechniką Białostocką. Dziekan Wydziału Mechanicznego prof. Roman Kaczyński podkreśla, że na apel Politechniki Białostockiej szybko odpowiedział Klaster Obróbki Metali, firma ChM. Także Unibep i fundacja Unitalent.

Dziś każdy pomysł, każda aktywność, które pozwalają na lepszą ochronę lekarzy, pielęgniarek, ratowników, ale także nas wszystkich są niezmiernie ważne. Pomysł wsparcia inicjatywy Politechniki Białostockiej produkcji przyłbic medycznych jest rewelacyjny i idealnie wpisuje się w cele statutowe fundacji, która chce wspierać postawy proprzedsiębiorcze. To także wspaniały projekt prospołeczny, jest oznaką odpowiedzialności, dobrej i przemyślanej współpracy - mówi Wojciech Jarmołowicz, prezes zarządu fundacji Unitalent.

Fundacja Grupy Unibep Unitalent przekaże Politechnice Białostockiej fundusze, które pozwolą na wyprodukowanie minimum 1000 przyłbic medycznych, które trafią do wszystkich szpitali zaangażowanych leczeniem pacjentów zakażonych COVID-19.

 


Podziel się
Oceń

Komentarze